بیش از هزار میلیارد ریال خسارت سیل به کشاورزان رفسنجان پرداخت شد

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1694

بیش از هزار میلیارد ریال خسارت سیل به کشاورزان رفسنجان پرداخت شد
فرماندار رفسنجان با اشاره سیلاب مرداد ۱۴۰۱ در این شهرستان گفت: یک هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال برای جبران خسارت سیل به کشاورزان رفسنجان تاکنون پرداخت شده است.
حسین رضایی در جلسه کارگروه تسهیلات جبران خسارت سیل اظهار داشت: سیل به بخش کشاورزی شهرستان بیش از یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال در قالب بیش از ۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی پسته و درختان سردسیری در مناطق کوهستانی، دامداری‌ها، گلخانه‌ها و بخش شیلات خسارت وارد کرده بود.
او افزود: بیشترین مناطق استان کرمان از نظر کشاورزی که گرفتار سیل شد در رفسنجان قرار دارد و اعتبار یک هزار و ۸۰۰ میلیاردریالی تخصیص یافت که از مهرماه سال گذشته توسط پرونده‌های بانکی در حال تشکیل و تعدادی از آنها پرداخت شده و مابقی تسهیلات خسارتی هم در آینده پرداخت خواهد شد.
مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان نیز ضمن تشریح خسارت‌ها در بخش‌های کشاورزی و دامداری بیان کرد: باغ‌های پسته بیشتر در کشکوییه و حومه شهر رفسنجان، درختان سردسیری در مناطق کوهستانی راویز و سرچشمه دچار خسارت شدند.
به گفته احمد حیدری همچنین بیش از سه هزار دام سبک تلف شدند و در حوزه شیلات نیز ۶ استخر پرورش ماهی تخریب و قسمتی از زیرساخت‌های گلخانه‌ای نیز از بین رفت.
او افزود: در مجموع ۲ هزار و ۶۰۰ متقاضی دریافت تسهیلات خسارت ناشی از این سیل به بانک‌های عامل ملی، ملت، تجارت، مسکن و صادرات معرفی شدند که از این تعداد یک هزار و ۴۴۰ نفر توانستند در مجموع یک هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال خسارت را دریافت کنند.
حیدری ادامه داد: به کشاورزان خسارت‌دیده تا سقف یک میلیارد ریال و به بقیه خسارت‌دیدگان هم تا سقف ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات جبران خسارت سیل اعطا شده است.
مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان با اشاره به اینکه یکی از شاخص‌های پرداخت تسهیلات بانکی بیمه بودن باغ‌های کشاورزی است خاطرنشان کرد: کسانی که تاکنون نتوانستند این تسهیلات را دریافت کنند باغ‌های آنها فاقد بیمه بوده که مقرر شد با رایزنی از طریق فرمانداری، دفتر بیمه کشاورزی و نماینده شهرستان پیگیری انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 23
  • امروز: 169
  • دیروز: 115
  • هفته: 1,052
  • ماه: 4,391
  • سال: 34,170