اخبار آبفا

منتشر شده در صفحه | شماره

شیر های فشار شکن خط اصلی آب ورودی به شهر رفسنجان تعمیر شدند
شیر فشارشکن نقش متعادل کننده فشار آب در شبکه توزیع را بر عهده دارد. محمود مرادی رئیس اداره نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب رفسنجان گفت : تجهیزات شیر فشار شکن خط انتقال آب ورودی شهر رفسنجان واقع در بلوار خلیج فارس به همت همکاران عزیز و پر تلاش واحد بهر ه برداری مورد نوسازی و بازسازی قرار گرفت. مرادی افزود: این شیر فشار شکن نقش متعادل کننده فشار آب در شبکه توزیع شهر رفسنجان را بر عهده دارد. وی در پایان بیان داشت : به منظور تامین فشار مناسب در شبکه توزیع، چندین طرح در دستور کار حوزه بهره برداری قرار دارد.

47 فقره انشعاب غیر مجاز در شهر کهنوج قطع و جمع آوری شد
طی آبان ماه 47 فقره انشعاب غیر مجاز در شهر کهنوج قطع و جمع آوری شد. رضا بهرامی سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان کهنوج با اشاره به اینکه جمع آوری انشعابات غیرمجاز آب، گامی اساسی برای توزیع عادلانه آب شرب است، افزود: انشعابات غیرمجاز یکی از مهم‌ترین عامل هدر رفت آب است. بهرامی گفت: نامتعادل بودن فشار آب در شبکه توزیع، استفاده بیش از حد نیاز از آب، پرداخت نشدن آب ‌بها، تشدید نشت آب از انشعابات و نصب غیراصولی آن از جمله مشکلاتی است که انشعابات غیرمجاز به وجود می‌آورند. وی در ادامه بیان داشت: در همین راستا طی آبان ماه 57 فقره انشعاب غیر مجاز آب در شهر کهنوج شناسایی شد که از این تعداد 10 فقره تبدیل به مجاز و 47 فقره نیز قطع و جمع آوری گردید.

130 مورد نمونه آزمایش آب شرب در آزمایشگاه آبفای کرمان انجام شد
از تاريخ 1 الی 7 آذرماه ، 130 مورد نمونه آزمایش آب شرب در آزمایشگاه آبفای کرمان انجام شد. شاهسوار کارشناس آزمایشگاه با اعلام این خبر گفت:در مدت یک هفته نمونه میکروبی (76 مورد) ، نمونه EC و TDS (48 مورد) و نمونه شیمیایی (6 مورد) توسط کارشناسان مربوطه در آزمایشگاه انجام شده و شرایط کیفی آب آشامیدنی در حد مطلوب می باشد .

یک حلقه چاه در شهر مردهک وارد مدار بهره برداری شد
یک حلقه چاه با هزینه ای معادل 100 میلیون تومان پس از تجهیز وارد مدار بهره برداری شد. علی مشایخی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان عنبرآباد گفت: به منظور تامین آب شهر مردهک و جلوگیری از بحران کم آبی ،یک حلقه چاه پس از تجهیز وارد مدار شد. وی افزود: این چاه با هزینه ای معادل 100 میلیون تومان حفر و تجهیز گردید. مدیر امور آبفا عنبرآباد همچنین از بازسازی شبکه آبرسانی شهر مردهک به طول 2500 متر واقع در گلوئیه خبر داد.

پیش بینی 25 میلیون متر مکعب صرفه جویی آب در کرمان
فرماندار کرمان گفت: پیش بینی می شود حدود 25 میلیون متر مکعب آب در مدت 45 روز خاموشی موتورهای آب کشاورزی صرفه جویی شود. محمدعلی توحیدی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان با اشاره به اهمیت بسیار بالای آب افزود: آب عامل اصلی آبادانی و عمران است و هر مکانی که از این نعمت الهی بهره بیشتری داشته باشد حاصلخیزی و آبادانی بیشتری دارد. وی بیان کرد: اساس کشاورزی، خدمات، صنعت و … به آب بر می گردد لذا باید آن را قدر بدانیم.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 6
  • امروز: 127
  • دیروز: 146
  • هفته: 1,166
  • ماه: 4,763
  • سال: 37,759