اجرای عملیات حفاری تونل انتقال آب از صفارود به کرمان از هفته آینده

منتشر شده در صفحه | شماره

استاندار کرمان خبر داد:
اجرای عملیات حفاری تونل انتقال آب از صفارود به کرمان
از هفته آینده
استاندار کرمان با انتقاد از مصرف بی‌رویه از آب در استان و کشور گفت: عدم بهره‌وری حداکثری از آب یکی معضلات اساسی استان کرمان و کشور است که در این راستا نیز باید بپذیریم که مقصر خودمان هستیم که نتوانستیم تدبیری کنیم.
به گزارش ایسنا علیرضا رزم حسینی صبح دیروز در بازدید از پروژه تونل انتقال آب از سد صفارود به کرمان اظهار کرد: یکی از ماموریت‌های مدیریت استان که در دولت یازدهم در دستور کار قرار گرفته و با سماجت و پشتکار در حوزه استانی و ملی دنبال شد، ایجاد مسیری برای تامین آب پایدار منطقه است.
رزم حسینی با بیان اینکه براساس گفت و گوها با وزارت نیرو، تونل انتقال آب از سدصفارود به کرمان می تواند بخشی از مشکلات کم آبی فلات مرکزی ایران را در آینده مرتفع کند تصریح کرد: چند طرح را برای تامین آب شرب استان کرمان دنبال می شود که پیشرفت کار در پروژه انتقال آب از صفارود به کرمان خوب است که با استقرار تجهیزات و کارگاه ها، آمادگی اجرای حفاری تونل وجود دارد و هفته آینده کار عملیاتی این پروزه آغاز خواهد شد. عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان بیان کرد: انتقال آب از صفارود به کرمان کار بزرگ و ملی است که همین کار دولت برای بهبود وضعیت آب استان کافی خواهد بود ضمن آنکه حرکت بعدی، لوله گذاری مسیر انتقال آب از بهشت آباد به کرمان است که با اجرای این طرح ها، مشکل آب استان کرمان در 10 سال آینده مدیریت خواهد شد.
استاندار کرمان با بیان اینکه باید همزمان با انتقال آب به استان کرمان؛ طرح همیاران آب که یک طرح همیشگی و پایدار است، نیز اجرایی شود اظهار کرد: خوشبختانه امروز اجماع ملی و استانی خوبی بر این طرح وجود دارد و این طرح با قدرت در استان در حال اجراست. وی با بیان اینکه امیدواریم با همکاری خود کشاورزان طرح همیاران آب اجرا شود تصریح کرد: نجات کشاورزی در تغییر الگوی کشت و آبیاری نوین است که باید عملیاتی شود. رزم حسینی تصریح کرد: عدم بهره وری حداکثری از معضلات اساسی استان کرمان و کشور است و مقصر خودمان هستیم که نتوانستیم تدبیر کرده و بی رویه از آب استفاده کرده ایم.
عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با بیان اینکه از 100 هزار حلقه چاه غیرمجاز در کشور، 13 هزار حلقه آن در استان کرمان وجود دارد تصریح کرد: باید با طرح همیاران آب، استفاده بی رویه از آب و چاه های غیرمجاز را مدیریت کنیم، زیرا بخش عمده ای از بحران آب استان به دلیل چاه های غیرمجاز است.
استاندار کرمان در ادامه اظهار کرد: استان کرمان در برنامه ششم توسعه به عنوان قطب کشاورزی دیده شده و باید افزایش راندمان در سطح و استفاده بهینه از منابع آب را دنبال کنیم. وی افزود: متاسفانه توسعه باغات را در دشت هایی در استان داشته ایم که تا سال 52 ممنوعه بوده و مدیریت منسجم در آب کشاورزی و چاه های غیرمجاز نداریم.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 49
  • امروز: 8
  • دیروز: 172
  • هفته: 1,006
  • ماه: 4,233
  • سال: 34,385