خبر

منتشر شده در صفحه | شماره

دستگيري عامل توهين و هتك حيثيت زن جوان
عامل توهين و هتك حيثيت بك زن جوان در شبکه اجتماعي اينستاگرام در عمليات پليس فتا شهرستان سيرجان شناسايي و دستگير شد.
فرمانده انتظامي شهرستان سيرجان ضمن تاييد اين خبر گفت: با اعلام شكايت خانمي جوان به پليس مبني بر هتك حيثيت او در فضاي مجازي در يکي از شبکه هاي اجتماعي بررسي پرونده در دستور كار اين پليس فتا قرار گرفت. سرهنگ «هادي ثمره» افزود: در بررسي اظهارات شاکي مشخص شد فرد ناشناسي جملات ركيكي در شبكه اجتماعي اينستاگرام خطاب به خانم مذكور منتشر کرده است. وي گفت: بنا بر اظهارات شاكي و با جمع آوري ادله ديجيتالي لازم در اين زمينه متهم که پسري 24 ساله بود در اقدامي فني و پليسي دستگير شد. اين مقام انتظامي اضافه كرد: متهم در بازجويي هاي به عمل آمده هدف خود را انتقام جويي و تسويه حساب شخصي عنوان كرد و از كرده خود پشيمان بود. ثمره با اشاره به معرفي متهم به مقام قضايي خاطر نشان کرد: هر فردي كه به هر نحو اقدام به مزاحمت و هتك حيثيت افراد در فضاي سايبري کند بر اساس قانون جرائم رايانه اي افزون بر اعاده حيثيت به حبس و جزاي نقدي محكوم خواهد شد. فرمانده انتظامي شهرستان سيرجان در پايان بيان داشت: شهروندان مي بايست فيلم ها و اطلاعات شخصي خود را رمزگذاري كرده و به هيچ وجه عكس ها و فيلم هاي شخصي و خانوادگي خود را در اختيار ديگران حتي دوستان نزديك خود هم قرار ندهند.

کشف يکصد کيلو ترياك در کهنوج
فرمانده قرارگاه عمليات رزم جنوب استان كرمان از كشف 100کيلوگرم ماده مخدر ترياك و توقيف يک دستگاه خودرو حامل مواد در عمليات اين پليس در روز گذشته خبر داد.
سرهنگ «نصر الله قادري نسب « گفت: ماموران يگان رزمي 116 کهنوج با گسترش چتر اطلاعاتي خود به سرنخ هاي مهمي از يک باند قاچاق مواد مخدر رسيدند که نشان مي داد اعضاي اين باند پس از عبور از مرز هاي شرقي كشور قصد دارند اين مواد را از طريق كرمان به جنوب كشور حمل کنند. وي افزود: ماموران پس از شناسايي مسير تردد قاچاقچيان با کنترل خودروهاي عبوري در محور کهنوج – منوجان خودروي مورد نظر راکه يک دستگاه وانت پيكان سفيد رنگ بود شناسايي كردند و به وي دستور ايست دادند كه راننده بدون توجه به ايست ماموران و با استفاده از تاريكي شب متواري شد. سرهنگ» قادري « اظهار داشت:پليس نهايتا توانست خودرو را متوقف كند اما راننده آن با استفاده از تاريكي شب متواري شد و پي جويي براي دستگيري وي همچنان ادامه دارد. وي اضافه كرد: ماموران در بازرسي وانت پيكان 10بسته 10کيلويي ماده مخدر ترياك به وزن 100کيلو گرم را که در بدنه خودرو جاساز شده بود، کشف و ضبط كردند. فرمانده قرار گاه عمليات رزم جنوب استان کرمان در پايان بيان کرد: اشرار و قاچاقچيان بايد بدانند كه نيروي انتظامي با اشراف اطلاعاتي و رصد مداوم باندهاي توزيع کننده مواد مخدر اجازه نخواهد داد كه افراد سودجو به اهداف پليد خود دست پيدا کنند.

پژو 405 با 48 ميليون خلافي پرداخت نشده توقيف شد
رئيس پليس راه بافت – كرمان از شناسايي يک دستگاه خودرو سواري پژو 405 با چهل و هشت ميليون و پانصد هزار ريال خلافي پرداخت نشده در اين شهرستان خبر داد.
سروان «علي سلطاني نژاد « اظهار داشت: در راستاي كاهش تصادفات ماموران پليس راه بافت – كرمان يک دستگاه خودرو پژو 405 را با خلافي چهل و هشت ميليون و پانصد هزار ريال در محور بافت-رابر شناسايي، توقيف و براي سير مراحل قانوني به پارکينگ انتقال دادند. وي در ادامه افزود: در كارنامه خلافي اين خودروي سواري توقيفي تخلفاتي حادثه ساز از قبيل انحراف به چپ ، سرعت غير مجاز و عبور از چراغ قرمز وجود دارد كه برخورد با اين گونه تخلفات در راس وظايف پليس راهور قرار دارد. اين مقام مسئول در پايان از رانندگان خواست تا با توجه به اين كه در آستانه افزايش نزولات آسماني خواهيم بود و اين امر لغزندگي جاده ها را در پي دارد با صير و حوصله رانندگي كنند و حوادث ناگوار جاده اي را به حداقل برسانند.

ترافیک سنگین حوادث در
جاده های استان
رئیس اداره عملیات جمعیت هلال احمراستان کرمان از هفته پر کار امدادگران و نجاتگران مستقر درپایگاه های جاده ای استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان محمد حیدری پور رئیس اداره عملیات امداد و نجات استان با اشاره به این که در یک هفته گذشته امدادگران و نجاتگران مستقر در پایگاه های امداد جاده ای استان جهت امداد رسانی، روزهای سختی را پشت سر گذاشتند افزود:در هفته ای که گذشت 19حادثه جاده ای در جاده های استان کرمان اتفاق افتاد که در این حوادث 19 تیم عملیاتی متشکل از 19 پرسنل و 26 نجاتگر جهت امدادرسانی به منطقه اعزام شدند که بعد از تلاش فراوان به کل آسیب دیدگان در این حوادث امداد رسانی شد. رئیس اداره عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان تعداد مصدومین حوادث جاده ای را 36 نفر اعلام کرد و اظهار داشت: به 15 نفر از مصدومین امدادرسانی شد و 7 نفردیگر به مراکز درمانی انتقال داده شدند. حیدری پور از یک مورد حادثه کوهستان در ارتفاعات کوه سر در چترود خبر داد و اضافه کرد : امدادگران جمعیت هلال احمر پس از وصول خبر حادثه، بلا فاصله با 1 تیم عملیاتی متشکل از 8 نفر نجاتگر و پرسنل به محل حادثه اعزام شدند. وی خاطر نشان کرد: تعداد افراد آسیب دیده در این حادثه 3 نفر بود که به1 نفر از مصدومین امدادرسانی و 1 نفر دیگر به مراکز درمانی انتقال داده شد.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 49
  • امروز: 8
  • دیروز: 172
  • هفته: 1,006
  • ماه: 4,233
  • سال: 34,385