آغاز به کار هیات مدیره جدید نظام مهندسی ساختمان کرمان

منتشر شده در صفحه | شماره

آغاز به کار هیات مدیره جدید نظام مهندسی ساختمان کرمان

پنج آذر ماه آیین اعطای اعتبارنامه اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی کرمان با حضور منوچهر شیبانی اصل مدیرکل دفتر سازمان های نظام مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی، خداداد مقبلی مدیركل راه و شهرسازی استان كرمان و جمعی از مسئولان در سالن اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان برگزار شد.
هیات مدیره جدید
اقتصاد مقاومتی
را مدنظر قرار دهد
مدیركل راه و شهرسازی استان كرمان در این مراسم با اشاره به اینکه اعضای جدید هفتمین دوره هیات مدیره سازمان نظام مهندسی جز اساتید و نخبگان دانشگاهی هستند اظهار کرد: امیدواریم این افراد وظیفه جامعه مهندسی را به خوبی انجام دهند و با آغاز كار هیات مدیره جدید شاهد پویایی سازمان نظام مهندسی استان باشیم. اعضای منتخب افراد پرتلاش، با تجربه، دارای سابقه درخشان هستند.
خداداد مقبلی در ادامه گفت: با تقدیم اعتبارنامه هیات مدیره از امروز شروع می‌شود اما هنوز کار زیادی باقی مانده است که به طور قطع در دوره هفتم بخش عظیمی از این کارهای باقی مانده باید انجام شود.
مقبلی با اشاره به انجام انتخابات در زمان انجام وظیفه هیات قائم مقامی سازمان نظام مهندسی استان اظهار داشت: 55 نفر از افراد به عنوان كاندید هیات مدیره تأیید شدند که پس از انتخابات 13 نفر به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره و تعدادی هم به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب شدند.
وی گفت: مبحث ماده 19 در حوزه ساختمان بسیار مشکل دارد که باید در راستای رفع این مشکلات تلاش و این مساله برطرف شود چراکه در مسائل اقتصادی حائز اهمیت است.
مدیركل راه و شهرسازی استان كرمان تصریح کرد: علی‌رغم تأکیداتی که در زمینه پداقند غیرعامل شده است اما تاكنون هیچ اقدامی در مبحث ماده 21 حوزه ساختمان انجام نشده است بنابراین اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است که هیات مدیره جدید، این امور مهم را با پیگیری و حساسیت بالایی مدنظر قرار دهد.
مقبلی با بیان اینكه هنوز مشکلات زیادی در حوزه اداری سازمان نظام مهندسی وجود دارد، خاطرنشان كرد: امیدواریم در این دوره بتوانیم در راستای ساماندهی امور نظام مهندسی ساختمان استان گام های موثری برداریم و کسانی که انتخاب شدند، بتوانند به نحو احسن مسائل و مشکلات این حوزه را با درأیت، همفکری و تعامل با کل اعضا مرتفع كنند.
وی با قدردانی از هیات قائم مقامی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمان که حدود چهار ماه مسئولیت این حوزه را بر عهده داشت افزود: هیات مدیره های پیشین سازمان نظام مهندسی نیز اقدامات خوبی را انجام داده اند.
به استقلال نظام مهندسی ساختمان استان‌ها اعتماد
کامل داریم
مدیر کل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزرات راه و شهرسازی در این آیین گفت: برخلاف آنچه که این روزها به غلط در مورد سازمان نظام مهندسی ساختمان وجود دارد، این سازمان تنها یک نهاد صنفی نیست، بلکه یک نهاد حرفه‌ای و دارای دو دسته فعالیت است.
منوچهر شیبانی‌اصل با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی نخست در قبال مردم و منافع ملی مسئول است اظهار داشت: سپس یکسری مسئولیت‌های حرفه‌ای در قبال مهندسان ساختمان دارد اما متاسفانه گاهی نسبت به اهداف سازمان انحراف رخ می‌دهد در حالیکه این امر باید موجب شود که ما به سمت یک حرفه سالم و بالنده حرکت کنیم.
وی با بیان اینکه ما به استقلال نظام مهندسی ساختمان استان‌ها اعتماد کامل داریم، افزود: براساس ماده 26 قانون و تبصره آن، در سه حالت وزارت راه و شهرسازی موظف شده است در نظام مهندسی ساختمان به عنوان قائم مقامی ورود کند؛ نخست در زمانی که این نظام تشکیل نشده باشد، سپس هنگامی که تعطیل شود و یا در حالتی که منحل شده باشد.
مدیر کل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزرات راه و شهرسازی توصیه کرد: به اصل انسجام، وحدت و همگرایی در کل نظام مهندسی ساختمان توجه شود و توانایی تحمل تفاوت‌ها را تمرین کنیم.
شیبانی با اشاره به اینکه هر کس نباید به خود اجازه ساخت و ساز بدهد افزود: خط و مشی ما در وزارت راه و شهرسازی توجه به استقلال سازمان‌ها، کمک و حمایت در سیاست‌گذاری‌ها می‌باشد، کار حرفه‌ای در بخش مهندسی ساختمان پیچیده است و به دانش تخصصی نیاز دارد که در اختیار همگان نیست.
وی گفت: متاسفانه امروز بخش ضوابط شهری دچار از هم گسیختگی و در برخی شهرها غیرقانونی عمل شده است و به عبارتی ضوابط شهرسازی نقض می‌شود و متاسفانه در این حالت برخی همکاران ما این عمل را تائید می‌کنند در حالیکه باید این جریان نادرست برچیده شود.
شیبانی با بیان اینکه 12 هزار مهندس در استان کرمان وجود دارد گفت: امیدوارم در این دوره و با اعضای هیات مدیره جدید در سازمان نظام مهندسی، هر تصمیمی که قرار است اتخاذ شود قبل از تصویب آن اطمینان حاصل شود و در کنار چارچوب اختیارات هیات مدیره و همچنین قوانین جاری کشور باشد.
مدیر کل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزرات راه و شهرسازی بیان کرد: در دوره جدید باید یک حرکت اجتماعی ایجاد کنیم و به اتفاق همه مهندسین کشور برای برگشت قانون و دفاع از شرافت حرفه‌ای مهندسی ساختمان و ارتقا جایگاه آن تلاش کنیم.
شیبانی خاطرنشان کرد: همه ما مهندسین باید منافع ملی، قانون، حقوق شهروندی و اخلاق حرفه‌ای را برتر از منافع شخصی بدانیم.
در این آیین اعتبار نامه اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمان در دوره هفتم به اعضای جدید هیات مدیره تقدیم شد که اسامی منتخبین در رشته های مختلف به شرح زیر می باشد:
اعضای اصلی هیات مدیره عمران: علی کلانتری، جواد سلاجقه، غلامعباس پورسیدی، پیمان ترکزاده ماهانی، مجید اسماعیلیان و علیرضا گلستانی.
عضو علی البدل: محمد علی قنبری
اعضای اصلی هیات مدیره معماری: محمد کلانتری زاده، مهران عالم زاده بحرینی، علی داوری، علی مرتضوی.
عضو علی البدل: لاهیجانی
اعضای اصلی هیات مدیره برق: علی رحیمی نژاد، مجتبی ثمره اکبری.
عضو علی البدل: مهدی حسن زاده.
عضو اصلی هیات مدیره مکانیک: علیرضا قزوینی پور اکبری
عضو علی البدل: هادی نیک خو
عضو اصلی هیات مدیره نقشه برداری: یحیی حاج خلیلی
عضو علی البدل: رضا رهگذر
در پایان مراسم از خداداد مقبلی، غلامعلی آجرلو، حسن محمد حسن زاده، عباس طوفان و محسن نکی تجلیل شد.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 16
  • دیروز: 82
  • هفته: 723
  • ماه: 4,551
  • سال: 38,552