بدون موبایل، چه کارها که نمی توان کرد!

منتشر شده در صفحه | شماره

بدون موبایل، چه کارها که نمی توان کرد!

به نظر شما چه اتفاقی می افتد اگر موبایل خود را برای یک روز خاموش کنید؟ شما به جز موبایل با چیزهای دیگری هم می توانید سرگرم شوید، خوش بگذرانید، از استرس دور باشید و آرامش داشته باشید. شاید برای خیلی ها این کار غیر ممکن به نظر آید اما خاموش کردن موبایل به مدت یک روز می تواند فواید بسیار زیادی داشته باشد.
ما در اینجا چند کاری را که شما می توانید در نبود موبایل انجام دهید، برایتان آورده ایم.
1.یادگیری چیزهای جدید
با دور ماندن از موبایل چیزی را از دست نخواهید داد بلکه کارهای زیادی است که می توانید انجام دهید. به عنوان مثال در کلاس های مختلف ثبت نام کنید و بر دانش خود بیافزایید.
2.کتاب خواندن
یک کتاب، مجله یا روزنامه به دست بگیرید و آن را بخوانید. احساسی که از ورق زدن کاغذ به شما منتقل می شود، به هیچ وجه قابل مقایسه با لمس گوشی و کتاب خواندن در دنیای مجازی نیست.
3.نقاشی کردن
دوست دارید تخیلات خود را بر کاغذ پیاده کنید اما جرات آن را ندارید؟ نگران نباشید فقط کافی است یک بوم نقاشی یا یک مقوا و کمی رنگ بخرید و تجربه نقاشی خود را آغاز کنید. مهم نیست اثر هنری شما در نهایت چگونه خواهد شد، آنچه مهم است احساسات شماست که در قالب یک اثر هنری فوران کرده است.
4.تغییر دکوراسیون
تغییر دکوراسیون به افراد زیادی آرامش می دهد و روحیه آنها را عوض می کند. اگر یک روز گوشی خود را به کناری بگذارید، پروژه تغییر دکوراسیون خانه را که ماه ها به تاخیر انداخته اید، اجرا خواهید کرد. یک بار این کار را انجام دهید تا تاثیر مثبت آن را ببینید.
5.بازدید از موزه
چند ساعت از وقت خود را برای بازدید از یک موزه آزاد بگذارید. اگر دوست دارید برای خودتان وقت بگذارید، تنهایی بروید اما اگر می خواهید به اقدام فرهنگی خود کمی هیجان بیشتری بدهید، از یکی از دوستان تان بخواهید شما را همراهی کند. راستی آخرین باری که به موزه رفته اید، چه زمانی بوده است؟
6. عکس گرفتن با یک دوربین قدیمی
حتما شما هم برای گرفتن عکس از دوربین موبایل خود استفاده می کنید اما اگر دوربین عکاسی دیگری در خانه دارید، به سراغ اش بروید و پس از مدت ها لذت عکس گرفتن با دوربین های قدیمی را تجربه کنید. ثبت لحظه ها از مکان ها و چیزهای مورد علاقه تان، بسیار لذت بخش بوده، به علاوه خاطرات خوبی را نیز برای شما رقم خواهد زد.
7.دیدار خانواده
خانواده مهمترین دارایی هر فردی است بنابراین برای دیدار آنها درنگ نکنید. به پدربزرگ یا مادربزرگ خود سری بزنید و با آنها در مورد مسائل مختلف گفتگو کنید. این کار شما آنها را خوشنود و راضی خواهد کرد و چه چیزی با ارزش تر از نشاندن لبخند بر لبان آنها؟
8.مدیتیشن
حال که زمانی کافی برای خود دارید، کمی مدیتیشن کنید تا استرس های روزمره از شما دور شود و به آرامش برسید.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 51
  • امروز: 93
  • دیروز: 206
  • هفته: 1,243
  • ماه: 4,334
  • سال: 34,676