کرمان پذیرای مسافران نیست

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 925

 برگشت خودروهای مناطق آلوده از مبادی استان

کرمان پذیرای مسافران نیست

معاون استاندار کرمان با ابراز نگرانی در خصوص سفرهای مردمی به کرمان در تعطیلات پایان هفته از برگشت خودروهای مناطق آلوده از مبادی استان خبر داد.

محمدصادق بصیری روز گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به تعطیلی روز ۲۲ بهمن و نگرانی در خصوص سفر مردم، گفت: در مناطق مقصد گردشگری در شمال و جنوب کشور محدودیت‌هایی اعمال شده اما نگرانی ما از این است که عده‌ای سفر خود را در مناطقی برنامه ریزی کنند که محدودیت‌ها اعمال نشده است.

بصیری ادامه داد:براین اساس پلیس راهور در مبادی ورودی استان حضور دارند و خودروهایی که از مناطق آلوده به ویروس وارد می‌شوند را عودت می‌دهند؛همچنین استاندار به همه فرمانداران استان دستور داده است، مکان‌هایی که شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، پلمپ و تعطیل شوند.

عادی انگاری‌ها به کرونا دامن زد

او با اشاره به بهبود وضعیت شیوع کرونا در روزهای اخیر، اضافه کرد: بهبود وضعیت در کشور، موجب عادی انگاری و  بیشتر شدن سفرها شد؛ لذا بیماری درحال بازگشت است که البته از یک طرف مردم نباید دچار واهمه شوند و از طرف دیگر نباید عادی انگاری شود.

بصیری با بیان این مطلب که وظیفه ستادهای استانی مقابله با کرونا این است که مصوبات ملی را یا بومی سازی و اجرایی کنند یا اینکه عین مصوبه را در استان اجرایی کنند، اظهار کرد: از تیر تا دی ماه سال جاری یک هزار و ۸۲۶ بازرس را در سطح بکارگیری کردیم که بیش از ۴۳۵هزار بازرسی را انجام داده اند.

معاون استاندار کرمان گفت:همچنین ۱۶محل ورودی استان در بحث عبور و مرور خودروهای بین شهری کنترل شد و بیش از ۴۵ هزار خودرو به محل مبدا عودت داده شده است.

توضیحاتی در خصوص برگزاری انتخابات

بصیری با بیان این مطلب که انتخابات پیش رو شرایط خاص خود را دارد، ادامه داد: در استان کرمان دو انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شهر و روستا را داریم که براین اساس معاون سیاسی استانداری به عنوان رئیس انتخابات خواهد بود.

معاون سیاسی استاندار کرمان گفت:از تاریخ ۱۸اسفند دستور برگزاری انتخابات صادر می‌شود که در بحث انتخابات شورای شهر و روستا افراد هنوز خیلی استقبال نکرده‌اند در حالی که از الان باید پیگیر تهیه مدارک از جمله تهیه سو پیشینه خود باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 42
  • امروز: 91
  • دیروز: 154
  • هفته: 1,168
  • ماه: 4,713
  • سال: 32,995