خرید ۸۱۳ تن گندم بذری از کشاورزان جنوب کرمان

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1026

خرید ۸۱۳ تن گندم بذری از کشاورزان جنوب کرمان

مدیر تعاون روستایی جنوب کرمان گفت: اتحادیه شرکتهای تعاونی تولید روستایی جنوب کرمان (هامون) ۸۱۳ تن گندم بذری از کشاورزان خریداری و ذخیره‌سازی کرد. فاطمه میرساردو امروز اظهار داشت: اتحادیه هامون یکی از مراکز خرید، بوجاری و بسته‌بندی بذر گندم در جنوب کرمان از اوایل اردیبهشت ماه سال جاری کار خرید گندم بذری را آغاز و تا  ۱۵ تیرماه با نظارت و تایید کارشناسان مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی نسبت به خرید و ذخیره‌سازی قریب به ۸۱۳ تن گندم بذری رقم مهرگان، در دو پایه مادری و گواهی شده اقدام کرده است.

مدیر تعاون روستایی جنوب کرمان افزود: از این مقدار بذر ۷۰۵ تن طبقه گواهی شده  و ۱۰۸ تن طبقه مادری است که با  نظارت مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی منطقه (واحد ثبت و گواهی بذر و نهال )  پس از سورت، بوجاری و ضدعفونی و برچسب‌گذاری بذور توسط شرکتهای تعاونی روستایی و تولید بین کشاورزان منطقه توزیع می‌شود.

او با اشاره به اینکه فرآیند بوجاری و بسته‌بندی و آماده‌سازی بذر مورد نیاز گندم‌کاران در نیمه دوم مهرماه آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: سیاست‌های ترسیمی شبکه تعاون روستایی در جنوب کرمان در راستای حمایت از کشاورزان و روستاییان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :