جنوب استان کرمان رتبه اول تولید گیاهان دارویی در کشور

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1097

جنوب استان کرمان رتبه اول تولید گیاهان دارویی در کشور 

مدیر باغبانی سازمان جهاد‌کشاورزی جنوب استان کرمان گفت:اختصاص رتبه اول تولید گیاهان دارویی در کشور به جنوب استان کرمان نشان دهنده وجود ظرفیت بالای تولید به دلیل تنوع اقلیمی منطقه می باشد.

امیر امیرشکاری،در بازدید از مزارع گیاهان دارویی شهرستان قلعه گنج شامل حنا،وسمه و گیاه مورینگا یا گز روغنی افزود:بر اساس سیاست های معاونت باغبانی و به منظور تغییر الگوی کشت و توسعه کشت گیاهان کم آب بر در سال جاری کشت ۲۰۰ هکتار از  گیاهان دارویی در دستور کار این مدیریت می باشد.

او تصریح کرد:با توجه به افزایش هزینه های کاشت برای تولید این گیاهان و به دلیل اینکه قیمت فروش آنها متاثر از کیفیت محصول تولیدی و میزان ماده موثره در اندامهای گیاه می باشد،لذا کشاورزان به منظور جلوگیری از کاهش قیمت حتما دستورالعمل های فنی در رابطه با تولید محصول را رعایت نمایند .

امیرشکاری،گفت:منطقه جنوب کرمان از لحاظ تولید رتبه اول تولید گیاهان دارویی در کشور را به خود اختصاص داده که این موضوع نشان دهنده وجود ظرفیت بالای تولید به دلیل اقلیم متنوع منطقه می باشد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد‌کشاورزی جنوب کرمان به کشاورزان منطقه توصیه کرد:با توجه به مزیت نسبی،ضمن رعایت موارد فنی و تقاضای بازارهای هدف، نسبت به کشت گیاهان دارویی اقدام نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :