۳۲هزار تومان برای بسته‌های نیم کیلویی خرما

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1203

۳۲هزار تومان برای بسته‌های نیم کیلویی خرما

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت خرمای مضافتی در بسته‌های ۵۵۰گرمی و ۷۰۰ تا ۷۳۰ گرمی به‌ترتیب ۳۲ تا ۳۴ هزار و ۹۰۰ تومان است که مردم می‌توانند این محصولات را به این قیمت از میادین میوه تهیه کنند.

محمدمهدی برومندی معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: در 14 استان کشور 268 هزار هکتار نخیلات خرما وجود دارد که ایران را با تولید یک‌میلیون و 420 هزار تن  در رتبه سومین تولیدکننده خرما در جهان قرار داده است.

او افزود: 20 درصد بازار جهانی خرما نیز در اختیار ایران است و سالانه 388 هزار تن به‌ارزش 300 میلیون دلار صادر می‌شود.

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد:  سرانه مصرف خرما در کشورمان 8 تا 10 کیلوگرم است یعنی ایرانیان سالانه در حدود 10 کیلوگرم از این محصول را مصرف می‌کنند.

او تصریح کرد: با همکاری انجمن‌های ملی خرما و صادرکنندگان بازار این محصول را در ماه رمضان کنترل کرده‌ایم که افزایش تقاضا در این ایام موجب افزایش قیمت‌ها نشود.

برومندی اظهار داشت: قیمت خرمای مضافتی در بسته‌های 550گرمی و 700 تا 730 گرمی به‌ترتیب 32 تا 34 هزار و 900 تومان است که به‌عبارتی قیمت هر کیلوگرم از این محصول 48 هزار تومان می‌شود و فروش بالاتر از این قیمت قابل قبول نیست و توسط دستگاه‌های نظارتی این قیمت کنترل می‌شود.

او تصریح کرد: کمبودی در تولید خرما در کشور وجود ندارد به‌طوری که 70 هزار تن خرما در سردخانه‌ها باقی مانده است که برای این ایام استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :