بیمه سلامت ۳ دهک اول جامعه رایگان تمدید می‌شود

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1223

بیمه سلامت ۳ دهک اول جامعه رایگان تمدید می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: بیمه ۳ دهک اول جامعه رایگان تمدید شده و سایر دهک‌ها این هفته فرصت دارند از بیمه رایگان بهره‌مند شوند.  محمد جعفری با اشاره به اینکه در نخستین روزهفته سلامت قرار داریم اظهار‌داشت:تمدید بیمه و بیمه افراد فاقد بیمه دهک‌های اول تا سوم در بیمه سلامت ایرانیان به صورت رایگان و غیرحضوری انجام می‌شود.

او گفت:نیازی به مراجعه حضوری این افراد نبوده و افرادی که جزو این سه دهک هستند بیمه درمانی آنها به صورت رایگان تمدید شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه بیمه شدگان صرفا جهت به‌روزرسانی اطلاعات خود از جمله شماره تلفن و یا ویرایش تعداد اعضای‌خانواده باید به دفاتر پیشخوان ما مراجعه کنند ادامه‌داد:بیمه‌شدگان با مراجعه به سامانه‌سلامت شهروندی نیز می‌توانند به صورت غیر حضوری اطلاعات خود را به‌روزرسانی کنند.

او با بیان اینکه سایر افراد نیز می‌توانند برای اطلاع از وضعیت دهک خود و اینکه بدانند آیا جزو سه دهک اول قرار دارند یا نه، می‌توانند به صورت اینترنتی و یا مراجعه حضوری و با ارائه کد ملی وضعیت تمدید بیمه خود را مشاهده کنند گفت: بیمه شدگانی که جزو سه دهک اول باشند بیمه آنها به صورت رایگان تمدید شده و کسانی که جزو این سه دهک نیستند می‌توانند تمدید بیمه خود اقدام کنند.

جعفری با اشاره به اینکه مسئله حائز اهمیت این است که کسانی که در این هفته برای تمدید بیمه درمانی خود مراجعه کنند در صورتی که جزو سه دهک اول هم نباشند می‌توانند طبق روال قبل بیمه خود را تمدید کنند افزود: ما این هفته فرصت داریم که بیمه این افراد را نیز طبق روال قبل تمدید کنیم.

او با بیان اینکه شهروندانی که هنوز برای بیمه شدن مراجعه نکردند نیز این هفته می‌توانند از مزایای بیمه همگانی رایگان برخوردار شوند ادامه داد:این افراد اگر بیمه خود را به هفته‌های آینده موکول کنند مشمول ارزیابی وسع مالی شده و برای دهک‌های ۴ به بالا باید در پرداخت حق بیمه خود مشارکت داشته باشند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان بیان کرد: توصیه می‌شود کسانی که در پرداخت حق بیمه درمانی خود مشکل دارند از فرصت یک هفته‌ای رایگان بیمه سلامت استفاده کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوند و در صورت عدم مراجعه در هفته‌های بعدی مشمول آزمون وسع می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 1
  • امروز: 84
  • دیروز: 103
  • هفته: 744
  • ماه: 4,440
  • سال: 38,817