میدان میوه و تره‌بار کرمان زیر ذره‌بین تنظیم بازار

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1259

میدان میوه و تره‌بار کرمان زیر ذره‌بین تنظیم بازار

در ادامه نظارت‌های میدانی بر بازار،اعضای ستاد تنظیم بازار کرمان در میدان میوه و‌تره‌بار مرکز این استان حاضر شدند و روند تامین،قیمت‌گذاری و عرضه را بررسی کردند.

سخنگوی ستاد طرح اقتصادی‌دولت در استان کرمان تاکید دارد که در این نظارت‌ها ضمن برخورد با تخلفات احتمالی، فرآیندهای تامین،قیمت‌گذاری و عرضه نیز با دقت و از نزدیک رصد می‌شود تا در صورت مشاهده هرگونه ناهماهنگی یا ضرورت‌ها برای اصلاح ساختارها با‌فوریت عمل شود.

رحمان جلالی سخنگوی ستاد طرح اقتصادی‌دولت در استان کرمان در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه نظارت‌ بر کالا و خدمات در سه شکل میدانی،سیستمی و مردمی انجام می‌گیرد گفت:آرد و نان،بازار، میوه و تره‌بار به صورت مستمر و با جدیت تحت نظارت و بررسی قرار دارند.

او افزود:در بازدیدهای میدانی نرخ مصوب اجناس،حاشیه سود مجاز، فاکتورهای خرید و فروش و همچنین موجودی و تامین میوه غرفه‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت که نکات احصا شده در جلسه آینده قرارگاه نظارت تنظیم بازار و کارگروه اقدام مشترک بررسی تا اشکال‌های کار نیز برطرف شود.

جلالی تاکید‌کرد:قیمت و کیفیت اقلام در بازار و سطح شهر نیز بر مبنای فاکتور فروشنده‌ها رصد خواهد شد تا تفاوت قیمت‌ها مشخص و در قرارگاه تنظیم‌بازار برنامه‌ریزی شود.

این بازدید با حضور سرپرست معاونت اقتصادی استانداری،مدیران تعزیرات حکومتی و جهاد‌کشاورزی، فرماندار کرمان و رییس اتاق اصناف کرمان انجام شد که وضعیت بازار میوه و تره‌بار شهر کرمان از نظر نرخ مصوب اجناس،حاشیه سود‌مجاز،فاکتورهای خرید و فروش و همچنین موجودی و تامین میوه غرفه‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت.

برخی شهروندان از گرانی میوه در کرمان گلایه‌مند بوده‌اند؛حتی برخی میوه‌های تولیدی خود استان کرمان نیز با قیمت‌های بالا عرضه می‌شود که ضرورت ورود به موضوع را ملموس‌تر کرده بود.