مدیرکل ارشاد جنوب کرمان در رابطه با شایعه تعطیلی سینمای جیرفت توضیح داد. پیگیریم خدمات سینمایی در چارچوب ضوابط قانونی ارائه شود

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1369

مدیرکل ارشاد جنوب کرمان در رابطه با شایعه تعطیلی سینمای جیرفت توضیح داد. پیگیریم خدمات سینمایی در چارچوب ضوابط قانونی ارائه شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان شایعه تعطیلی سینمای جیرفت را تکذیب کرد و فعالیت هرگونه کار فرهنگی از طریق این سینما را طبق ضوابط قانونی دانست.

بهرام مسلمی‌مهنی در پاسخ به شایعه تعطیلی سینمای جیرفت(افرادی در سالن شهید مداحی پور اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی که اقدام به پخش فیلم می‌کردند)، گفت: سینما تعطیل نشده، بلکه در صدد هستیم خدمات سینمایی را در چارچوب قانون و طبق ضوابط ارائه بدهیم و اگر بر اساس وظیفه جلوی یکسری اقدامات غیرقانونی گرفته شده، به معنای تعطیلی نیست.

او از اجرای برنامه‌های فرهنگی براساس ظرفیت‌های اولویت‌بندی شده در شهرستان‌های جنوب کرمان خبر داد و اظهار کرد: وقتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان پیگیر تقویت و تجهیز زیرساخت‌های مورد نیاز است، چه دلیلی برای تعطیلی یک مرکز فرهنگی تحت عنوان سینمای جیرفت دارد؟ غیر از این که تمام سعی و تلاش ما بر این است قانونمند حرکت کنیم.

مسلمی‌مهنی به دوستداران فرهنگ، هنر و سینما اطمینان داد که در جهت توسعه و ارتقاء زیرساخت‌های فرهنگی عمل می‌شود و اظهار کرد: سالن جنب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان تحت عنوان سینما و محلی برای نمایش فیلم تجهیز شده که باید به صورت هدفمند و قانونی عمل کنیم و نه اینکه بدون هیچ گونه قراردادی زیرساخت‌ها را واگذار نماییم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان توسعه فرهنگ و هنر را مستلزم همدلی توام با رعایت قانون حاکم بر نحوه واگذاری زیرساخت‌ها به بخش خصوصی و علاقمندان به ارائه خدمات هنری و فرهنگی عنوان کرد و افزود: توسعه فرهنگ و هنر خارج از گفتمان فرهنگی و قانون نوعی دهن‌کجی به ضوابط است که باید از بدعت‌هایی که به بدنه نگاه‌های توسعه محور فرهنگی لطمه می زند، جلوگیری کنیم.

او ارائه خدمات فرهنگی و هنری را در قالب نمایش فیلم از طریق سینما مورد تاکید قرار داد و گفت: جامعه فرهنگ و هنر باید قانونمند بودن را ترویج بدهند و خودشان در این راستا پیشگام باشند و نه اینکه انتظار بر این باشد به صرف انجام کار فرهنگی قوانین نادیده گرفته شود.

مسلمی‌مهنی در‌پاسخ به اینکه آیا جامعه فرهنگ و دوستداران سینما منتظر راه اندازی این زیرساخت در شهر جیرفت باشند یا خیر؟گفت: بنای ما بر توسعه است و نه تعطیلی یا تنزل جایگاه‌های فرهنگی و هنری و نباید نگاه‌مان فقط اقتصادی بدون رعایت قانون باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 68
  • دیروز: 99
  • هفته: 890
  • ماه: 4,636
  • سال: 38,522