خودرو همچنان گران می‌شود

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1371

خودرو همچنان گران می‌شود 

دولت تلاش دارد تا با عرضه خودرو در بورس کالا جلوی رشد بیشتر قیمت این محصول را در بازار بگیرد اما گویا این روش هم چندان کارساز نبوده و قیمت خودور هر روز در حال بالا رفتن است.

رسیدن قیمت پراید به ۲۱۰ میلیون تومان یکی از موضوعات خبرساز روز گذشته بود. بررسی بازار آزاد خودرو نشان می‌دهد روند صعودی قیمت ها مانند هفته گذشته ادامه دارد و خبرهای آزادسازی واردات و افزایش عرضه در بورس کالا نیز نتوانست شتاب رشد قیمت‌ها را کاهش دهد.

به گزارش همشهری، البته به دلیل رکود در بازار و اعلام قیمت های مختلف در فضای مجازی، قیمت های اعلامی برای خودرو چندان قابل اعتماد نیست و قیمت های معاملاتی خودرو اندکی کمتر از نرخ های اعلامی است اما به دلیل انتظار رشد قیمت از سوی فروشندگان و کاهش شدید تقاضا، بازار خودرو وارد شرایط رکود تورمی شده است.

بررسی قیمت‌ها در بازار خودرو نشان می‌دهد قیمت خودرو در بازار آزاد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است به صورتی که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ از ۳۲۹ میلیون تومان در روز چهارشنبه به ۳۳۱ میلیون تومان رسیده است و دنا پلاس دنده ای ساده مدل ۱۴۰۰ از ۴۶۸ میلیون به ۴۷۰ میلیون تومان رسیده است.

همچنین خودروهای پژو ۲۰۷ فرمان برقی نیز در این مدت از جهش قیمت‌ها در امان نبودند، به طوری که از قیمت ۴۳۶ میلیون تومان در روز چهارشنبه، با رشد ۱۰ میلیون تومانی، به ۴۴۶ میلیون تومان رسیده است. این خودرو در شرایطی افزایش قیمت را تجربه می کند که روز دوشنبه هفته گذشته ۱۰۰۰ دستگاه پژو ۲۰۷ در بورس کالا با قیمت نهایی ۳۴۲ میلیون (بدون مالیات، عوارض قانونی و هزینه های جانبی) عرضه شد.

 

به عنوان مثال پژو ۲۰۷ اتومات که روزها با افزایش قیمت همراه شده بود، دیروز پنج میلیون تومان افزایش قیمت داشت و مجدد به ۶۵۰ میلیون تومان رسید. خودروهای دیگر نیز حدود ۲ تا ۵ میلیون رشد قیمت را تجربه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :