خبر

منتشر شده در صفحه | شماره

شکایت از مدیران در حال
افزایش است
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: در سال‌های اخیر میزان شکایت از مدیران دولتی افزایش یافته است. حجت‌الاسلام محمد جعفر منتظری در جلسه شورای اداری بابل با بیان اینکه باید بصیرت، بینش و دشمن‌شناسی داشته باشیم، اظهار کرد: مدیران باید نسبت به مسئولیتی که می‌پذیرند آگاه باشند و وظایف خود را در قبال مردم انجام دهند. به گزارش ایسنا، رئیس دیوان عدالت اداری با انتقاد از کم‌کاری‌ها، فساد اداری و انجام ندادن کار مردم در زمان مقرر را از مشکلات نظام اداری کشور بیان کرد و افزود: در هفته ٤٤ ساعت کار می‌کنیم که ساعت کار مفید در ایران را اگر بررسی کنیم واقعا این میزان نیست. کار نکردن کارمندان به اشکال مختلف فساد اداری محسوب می‌شود. او با اعلام این‌که میزان شکایت از مدیران روز‌به‌روز درحال افزایش است گفت: در‌ سال ٩١ مجموع شکایات در استان مازندران ٣٣٠٠ شکایت، در‌ سال ٩٢ تعداد ٣٤٠٠، در‌ سال ٩٣ تعداد ٣٩١٣ و در ‌سال ٩٤ تعداد تا به امروز ٢٧٠٠ شکایت بوده که به دیوان عدالت اداری فرستاده شد. منتظری با اشاره به اینکه یکی از مشکلات کشور مصوباتی است که شوراهای اسلامی تصویب می‌کنند، تصریح کرد: این مصوبات رصد کامل نمی‌شود و در نتیجه برخی به دیوان عدالت اداری فرستاده می‌شود. از سویی شهرداری‌ها نیز در مدیریت شهری ضعف‌هایی دارند که یکی از آنها این است که در ساخت‌و‌سازها نظارت کامل ندارند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:
تعیین تکلیف ۵۰ پرونده زمین‌خواری در دولت قبل
ایلنا- رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست در پاسخ به سوالی درباره سرانجام ٥٠ پرونده زمین‌خواری که در منزل یکی از مقامات دوره قبل مخفی شده بود، گفت: این بحث تمام شد و در تمام موارد آن آزادسازی اتفاق افتاد و در اختیار طبیعت قرار گرفت. معصومه ابتکار در پاسخ به سوالی درخصوص حل نشدن وضع پسماندهای بیمارستانی و پزشکی در برخی استان‌های کشور ازجمله استان قم نیز گفت: ما این موضوع را از طریق وزارت بهداشت و با همکاری دکتر ‌هاشمی در دستور کار قرار دادیم. جلسات کار‌شناسی و تخصصی درباره این موضوع برگزار شده و ان‌شاءالله برای حل معضل پسماندهای پزشکی و بیمارستانی، سیاست مشترکی را در سطح ملی و همین‌طور استان‌ها به کار خواهیم گرفت.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی:
٢٠‌هزار آرایشگاه زنانه بدون
مجوز وجود دارد
شهروند- کارگروه دولت و مجلس برای برخورد با متخلفان بهداشتی با حضور رئیس سازمان تعزیرات در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تشکیل شد. جمشیدی رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در این نشست بر لزوم آسیب‌شناسی قوانین از سوی مجلس تاکید کرد و در مورد وضع آرایشگاه‌های زنانه گفت: ٢٠‌هزار آرایشگاه زنانه بی‌مجوز و ١٠٣٤ آرایشگاه دارای مجوز وجود دارد که مواد تقلبی و قاچاق فراوانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
معاون وزیر دادگستری گفت: وجود دستگاه‌های موازی و متعدد برای رسیدگی به تخلفات حوزه بهداشت، درمان و دارو از مشکلات جدی این عرصه است. دادگا‌ه‏های عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان غذا و دارو و اصناف و حتی سازمان نظام پزشکی دارای صلاحیت‌های موازی و پراکنده‌ای هستند که ناکارآمدی را در این حوزه سبب شده است. او گفت: ازجمله مشکلات دیگر رسیدگی به تخلفات این حوزه، ناکارآمد بودن مجازات‌های اسلامی است به‌طوری که برخی موارد قوانین مربوط به ٦٠‌سال قبل است و تاکنون بازنگری نشده است و در موارد دیگر جرایم متناسب و بازدارنده نیست؛ برای مثال گرانفروشی دارو از سوی داروخانه‌ها در مرتبه اول حداکثر تا ٥٠‌هزار تومان جریمه دارد. جمشیدی درمورد بازدارنده نبودن مجازات‌ها در تعزیرات حکومتی اظهار کرد: در سازمان تعزیرات باید فرآیند رسیدگی کوتاه، اما موثر باشد و آنچه ضرورت دارد بازبینی قوانین و درجه‌بندی مجازات‌هاست و اعلام می‌کنم که برای برخورد و نظارت آماده‌ایم. رئیس سازمان تعزیرات حکومتی وضع فعلی کشف، صدور حکم و وصول محکومیت‌های قاچاق در کشور را غیرقابل قبول خواند و اظهار کرد: بنا به برآوردهای انجام شده به ازای هر یک‌میلیارد دلار قاچاق، حدود ١٠٠‌هزار نفر بیکار می‌شوند. این بدان معناست که حدود ٢‌میلیون و ٢٠٠‌هزار نفر فرصت شغلی از بین می‌رود و وجود سیستم یکپارچه به‌خصوص در گمرک به کنترل پدیده قاچاق کمک شایانی خواهد کرد.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 94
  • دیروز: 103
  • هفته: 754
  • ماه: 4,450
  • سال: 38,827