استاندار کرمان: انتقال شرکت فولاد مشیز به مجموعه گهر زمین به‌زودی انجام می‌شود

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1610

استاندار کرمان: انتقال شرکت فولاد مشیز به مجموعه گهر زمین به‌زودی انجام می‌شود
استاندار کرمان گفت: مدت‌ها خریدوفروش شرکت فولاد مشیز مطرح بود؛ اما سهام‌داران در این راستا مقاومت می‌کردند البته به‌زودی گهر زمین این شرکت را تحویل خواهد گرفت؛ لذا دستگاه‌های اجرایی در این نقل‌وانتقال کمک کنند و اگر مجوزی نیاز است ارائه کنند تا کار سریع‌تر انجام شود.
محمدمهدی فداکار در جریان بازدید از شرکت معدنی و صنعتی گهر زمین سایت بردسیر افزود: در سال جدید با تغییر مدیریتی اتفاقات خوبی در این شرکت افتاد و علاوه بر افزایش تولید، صادرات نیز افزایش پیدا کرد.
او با اشاره به اینکه مدیریت فنی نتیجه خوبی برای شرکت گهر زمین رقم زده است، ادامه داد: تفاوت این شرکت با سال قبل کاملاً مشخص است و این مهم جای خوشحالی دارد.
استاندار کرمان گفت: امسال ۲۰۰ درصد افزایش سرمایه در مجموعه گهر زمین رخ داد، موضوعی که نه‌تنها ارزش سهام این شرکت را کاهش نداد؛ بلکه سهام آن افزایش هم داشت.
او با اشاره به اینکه کاهش تولید قبل در مجموعه گهر زمین جبران شده و عددهای تولید در این مجموعه امیدوارکننده است، گفت: فرایند تولید از معدن تا ورق در صنعت کرمان کار بسیار بزرگی است.
فداکار گفت: افزایش اشتغالی که مجموعه گهر زمین ایجاد کرده برکتی برای استان کرمان است و سود این شرکت به همین نسبت اگر پیش رود نسبت به سال گذشته ۲ برابر خواهد شد.
او گفت: بیرون آمدن شرکت گهر زمین از سیرجان نکته مهمی است و این توازن اتفاق خوبی است همان گونه که اکنون شاهد هستیم معدن در سیرجان قرار دارد و صنعت در بردسیر فعالیت می‌کند.
استاندار کرمان با اشاره به فعالیت‌های شرکت گهر زمین در جنوب کرمان گفت: در جنوب هم کار خوبی را شروع کرده است و این منطقه ذخایر معادنی خوبی وجود دارد هر چند کار عقب است و امید داریم کار پیش رود.
شرکت گهر زمین بزرگ‌ترین معدن خاورمیانه
مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد سیرجان نیز در این نشست افزود: شرکت گهر زمین بزرگ‌ترین معدن خاورمیانه است و باکیفیت‌ترین ذخیره معدنی این منطقه را دارد.
محمد محیاپور گفت: اکنون دیگر قطب فولاد کشور اصفهان نیست و این نام برای استان کرمان مصداق پیدا کرده است.
او بیان کرد: در این شرکت پروژه‌های بزرگی با پیگیری‌های استانداری شروع و مجتمع عظیم فولادی در بردسیر آغاز شده است.
مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد سیرجان گفت: امسال برای نخستین‌بار از تولید ۱۵ میلیون تن سنگ‌آهن و هفت میلیون تن کنسانتره در این شرکت عبور کردیم.
او با اشاره به اشتغال ۹ هزارنفری که گهر زمین در سیرجان ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: امسال ۲۰۰ درصد سرمایه‌گذاری در این شرکت افزایش داشت.
مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد سیرجان خاطرنشان کرد: در محدوده ۲۰۰ هکتاری در جبالبارز به ذخایر مس رسیدیم که کار معدنی خوبی در آن انجام خواهیم داد.
او با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد مواد اولیه‌ای معدنی که در کشور مصرف می‌شود در این استان تولید می‌شود، گفت: در این استان فرایند تولید از معدن تا ورق را داریم.
محیا پور گفت: در شهرستان بردسیر در ۲ هفته گذشته زمین خوبی به گهر زمین تعلق گرفت و به‌زودی پروژه فولادی بزرگی در این شهرستان آغاز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 82
  • دیروز: 103
  • هفته: 742
  • ماه: 4,438
  • سال: 38,815