معاون سازمان هواپیمایی کشور پیشنهاد کرد؛ شرکت‌های اقتصادی استان یک هواپیما برای کرمان خریداری کنند

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1698

معاون سازمان هواپیمایی کشور پیشنهاد کرد؛ شرکت‌های اقتصادی استان یک هواپیما برای کرمان خریداری کنند
معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشور گفت: بنگاه‌های اقتصادی استان کرمان می‌توانند با یکدیگر شریک شوند و یک هواپیما خریداری کنند بدون آن که دغدغه نگهداری خط‌هوایی داشته باشند.
مرتضی دهقان در پنل تخصصی توسعه صنعت گردشگری در همایش کرمان آیدکس ۲۰۲۴ اظهار کرد: سازمان جهانی گردشگری اعلام کرده ۵۹ درصد گردشگری بین‌المللی هوایی، پنج درصد دریایی، یک درصد ریلی و مابقی جاده‌ای است.
او با تشریح اهداف سفر ادامه داد: طبق آمار جهانی ۵۵ درصد سفرها باهدف تفریح، ۲۸ درصد برای سلامت، پزشکی و مذهبی، ۱۱ درصد سفرهای تجاری و تخصصی و شش درصد سایر سفرها است و استان کرمان پتانسیل‌های خوبی در همه این حوزه‌ها دارد.
دهقان ناآگاهی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری و بازگشت سرمایه طولانی‌مدت را از آسیب‌های سرمایه‌گذاری برشمرد و عنوان کرد: حدود ۷۰ فرودگاه در کشور داریم که دولت هزینه زیادی برای نگهداری آنها صرف می‌کند.
معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشور ادامه داد: استان کرمان پنج فرودگاه و سه مرز هوایی و یک فرودگاه بین‌المللی دارد و این استان نیروهای متخصص بسیار خوبی در حوزه ناوگان هوایی دارد.
او با بیان این مطلب که در حوزه شبکه با مشکل مواجه هستیم، تصریح کرد: حدود ۹۰ درصد پروازهای کشور در ۱۵ فرودگاه انجام می‌شود که یکی از آنها فرودگاه کرمان است.
دهقان با اشاره به سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ در استان کرمان پیشنهاد کرد: زیرساخت ناوگان هوایی متناسب هم نیاز است، بنابراین اگر سرمایه‌گذاران استان کرمان در این حوزه ورود پیدا کنند، بازگشت سرمایه آن چندان بلندمدت نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 40
  • امروز: 21
  • دیروز: 204
  • هفته: 969
  • ماه: 4,305
  • سال: 34,226