خبر

منتشر شده در صفحه | شماره

امام جمعه موقت کرمان:
دیپلماسی فعال و اصولی موجب افزایش اقتدار می‌شود
امام جمعه موقت کرمان گفت: دیپلماسی و سیاست خارجی فعال مبتنی بر اصول نظام، اقتدار و عزت کشور را افزایش می دهد. به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمد قاسمی زاده در خطبه های نماز جمعه کرمان در مصلی امام علی (ع) افزود: اجرای سیاست های انقلابی در عرصه دیپلماسی، عزت و تاثیرگذاری ملت و نظام را میان ملل منطقه افزایش می دهد.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع سفرا و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور گفت: ایشان بار دیگر اصول و سیاست های حاکم بر سیاست خارجی جمهوری اسلامی را بیان و مرور کردند تا وظیفه و عملکرد همه در این زمینه مشخص شود. امام جمعه موقت کرمان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران تنها کشور و نظامی است که دارای اصول و مبانی محکم بر اساس آیات و روایات قرآنی و مبانی دینی است.
وی افزود: سیاست نه شرقی و نه غربی و استقلال، آزادی جمهوری اسلامی تماما یک اصل دینی است. حجت الاسلام قاسمی زاده بیان کرد: دوستان و دشمنان نظام جمهوری اسلامی همواره فعالیت ها و موضع گیری های کشور ما را در فرصت ها و فراز و نشیب ها رصد می کنند و فعالیت های نظام امید را در دل دوستان زنده نگه می دارد و دشمنان نظام نیز در اندیشه اقدام علیه نظام و کشور هستند.
وی با اشاره به اصول غیر قابل تغییر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران افزود: این اصول مربوط به جناح، باند و گروه خاصی نیست و فقط مربوط به نظام جمهوری اسلامی است. امام جمعه موقت کرمان اظهار کرد: تنها کشور و نظامی که قابلیت تاثیرگذاری معنوی و نجات ملت های مسلمان و مظلوم دنیا را دارد، جمهوری اسلامی می باشد.

استقبال از 9 شهید دفاع مقدس در کرمان
اهالی دیار کرمان پنجشنبه پیکر مطهر 9 شهید دوران دفاع مقدس را در آغوش کشیدند. به گزارش ایرنا پیکر پاک دلاورمردان عرصه هشت سال جنگ و جهاد با استقبال جمعی از مسئولان، فرماندهان نظامی و انتظامی استان، مردم و خانواده شهدا وارد فرودگاه بین المللی کرمان شد. سه شهید شناسایی شده و شش شهید گمنامی که وارد شهر کرمان شدند پس از آئین استقبال و ادای احترام مردم و مسئولان با مشایعت اقشار مختلف مردم در مسیر فرودگاه، بلوار جمهوری اسلامی، خیابان شهید بهشتی، خیابان شریعتی تا حسینیه ثارالله مورد استقبال و خوش آمدگویی قرار گرفتند.
قرار است دو شهید گمنام در شهر باغین، دو شهید در دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان و دو شهید در دانشکده فنی شهید چمران کرمان به خاک سپرده شوند. شهیدان علی نادرپور نیز از شهدای شهرستان زرند، حسن حسینی عامری از شهدای شهر اختیارآباد و ناصر نژادشاهداغی از شهدای کرمان هستند که در شهرهای خود تشییع و به خاک سپرده می شوند.
شهدای کرمان صبح امروز هم از محل حسینیه ثارالله تا چهار راه کاظمی بر دوش مردم ولایتمدار کرمان تشییع می شوند. آئین تشییع شهدای شهرهای سیرجان، زرند، باغین و اختیار آباد نیز دیروز برگزار شد. شامگاه پنج شنبه هم آیین وداع با شهدا در مسجد قائم (عج) شهر کرمان همراه با دعای کمیل برگزار شد.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 48
  • امروز: 7
  • دیروز: 172
  • هفته: 1,005
  • ماه: 4,232
  • سال: 34,384