چرا معاون اول رئيس جمهور بى‌ادبى اردوغان را تحمل كرد؟

منتشر شده در صفحه | شماره

چرا معاون اول رئيس جمهور
بى‌ادبى اردوغان را تحمل كرد؟
تحولات منطقه ملتهب خاورميانه انچنان به سرعت در حال انجام است كه هر كشور و دولتى با سرعت و دقت ان را تحليل نكند و بدرستى تصميم نگيردتبعات و اثراتش بدون شك جبران ناپذير است .
اشتباه تاريخى و خطاى استراتژيك دولت تركيه و تصميم اقاى اردوغان در هدف قرار دادن جنگنده روسى و پاسخ قاطع و دندان شكن پوتين به اين اقدام نسنجيده كه تازه هنوز در مرحله مقدماتى و كنترل شده براى ضربات شكننده و خرد كننده اصلى مى باشد زنگ خطر انهدام كشور اسلامى ديگرى انهم در اوج توسعه و پيشرفت خود را به صدا در اورد
تبعات سنگين اين حركت شگفت انگيز دولت تركيه و اثرات ان در منطقه خاورميانه لزوم مذاكره اى رودرو و بى واسطه و ابلاغ صريح ترين و قاطع ترين ودر عين حال دوستانه ترين نصايح را الزامى كرده بود و اينبار اسحاق جهانگيرى معاون اول رئيس جمهور در ماموريتى خطير ابلاغ اين نكات مهم را بر عهده داشت .
هرچند چيدمان و ارايش ظاهرى و مشكوك محل ملاقات و عدم رعايت پروتكل هاى مرسوم ، نوع برخورد اوليه و رفتار غير طبيعى مى توانست بهانه اى بحق باشد تا معاون اول رئيس جمهور غافلگير شده و از ملاقات با اردوغان اجتناب كند اما هوشيارى ذاتى و تسلط واعتماد به نفس جهانگيرى و سخنان قاطع وبرخورد قاطع تر و پر صلابت اسحاق و نصايح دلسوزانه وابلاغ پيام همسايه قدرتمند وابرقدرت منطقه پر التهاب خاورميانه به رئيس جمهور كشوردوست و برادرتركيه، اقاى اردوغان، ضرورتى بود كه هيچ حاشيه اى نمى بايست ان راتحت تاثير قرار مى داد.
به اميد روزى كه معاون اول رئيس جمهور و وزارت خارجه در خواست عاجزانه طرف مذاكره از وى و پاسخ هاى دقيق ، قاطع و در عين حال ديپلماتيك و دوستانه خود را براى افكار عمومى شرح دهند تا همه دنيا بدانند. ايران امروز، ابر قدرت بلا منازع خاورميانه، كشورى است كه ابر قدرتهاى غربى حامى اقاى اردوغان هم بدون نظرش در ان شانسى براى حفظ منافعشان ندارند چه رسد به دولت متوهم و به زعم تحليل گران اگاه، بازى خورده اى كه همه اعتبار و ابرو و منافع ملتش را در استانه نابودى قرار داده است! اميد كه نصايح ايران كه از زبان سفير امين و لايق نظام به اردوغان ابلاغ شد مورد توجه و دقت وى و سران حزب حاكم تركيه قرار گيرد و كشور دوست وبرادر تركيه به سرنوشت ديگر كشورهاى سوخته خاورميانه دچار نشود. انشاءالله


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 77
  • دیروز: 96
  • هفته: 700
  • ماه: 4,323
  • سال: 38,906