امام جمعه کرمان: رژیم صهیونیستی در برابر انتفاضه عاجز مانده است

منتشر شده در صفحه | شماره

امام جمعه کرمان:
رژیم صهیونیستی در برابر انتفاضه
عاجز مانده است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به آغاز انتفاضه سوم در سرزمین های اشغالی فلسطین گفت: مقامات رژیم غاصب و پلید صهیونیستی در برابر انتفاضه عاجز مانده اند و هرچه جوانان را به گلوله بستند و تلاش کردند نتوانستند این شعله را خاموش کنند.
آیت الله سید یحیی جعفری در خطبه های نماز جمعه کرمان در مصلی امام علی (ع) افزود: می بینید که در فلسطین چه بر سر مسلمانان می آید و رژیم غاصب صهیونیستی سرزمین آنها را 70 سال اشغال کرده، میلیون ها نفر را کشته و خانه های آنها را بر سرشان خراب می کند و در این میان آمریکایی ها که دم از حقوق بشر می زنند در برابر این جنایات سکوت کرده و از اسرائیل بی رحم و خشن طرفداری می کنند.
وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کرده اند که اسرائیل تا 25 سال آینده وجود نخواهد داشت و این به معنای آن است که قیام فلسطینیان ادامه می یابد و مردم جهان نیز بیدارتر می شوند.
امام جمعه کرمان در ادامه خطبه های نماز به موضوع اربعین اشاره و خاطرنشان کرد: اربعین به معنای پایان نخستین مرحله از احیای پیام عاشوراست که با موفقیت به پایان رسید.
وی گفت: در این دوران حساس 40 روزه با خطبه های تاریخی حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) سه دستاورد مهم و اساسی از جمله تبیین حقانیت خط امامت و نهضت اسلامی حسین ابن علی (ع)، افشای ماهیت فاسد و ضد اسلامی نظام اموی بویژه افشای جنایات یزید ابن معاویه و ارائه یک الگوی ارزشمند در خصوص تداوم رسالت شهیدان و احیای پیام انقلاب حسینی در همه جوامع اسلامی و غیر اسلامی حاصل شد.
آیت الله جعفری افزود: اربعین نشان داد که در سایه صبر، مقاومت، پایداری و از خود گذشتگی انسان می تواند به اهداف خود دست یابد. وی بیان کرد: اهل بیت امام حسین (ع) در ماه صفر سختی ها و رنج های زیادی را تحمل کردند و این افراد به دلیل آنکه اولیای خداوند و فرزندان پیامبر گرامی اسلام (ص) بودند توانستند این دشواری ها را تحمل کنند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: سال گذشته بالغ بر 20 میلیون نفر در روز اربعین به زیارت امام حسین (ع) رفتند که این تعداد در سال جاری افزایش چشمگیری داشته است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه ورع (پرهیزکاری) راس ایمان و ستون دین است افزود: ورع مانند کشتی در دریاست و همانگونه که انسان در دریا با نشستن در کشتی از خطرات مصون می شود، انسان با ورع نیز در زندگی فردی و اجتماعی، مصون خواهد شد.
آیت الله جعفری تاکید کرد: اگر کارهای خیر همراه با ورع و تقوا باشد برای انسان مفید است./ ایرنا


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 1
  • امروز: 71
  • دیروز: 82
  • هفته: 778
  • ماه: 4,606
  • سال: 38,607