مصاحبه پیام ما با محمدصالح؛ مجری برگزیده کشوری پدیده کم سن و سال اجرای طنز کرمان

منتشر شده در صفحه | شماره

مصاحبه پیام ما با محمدصالح؛ مجری برگزیده کشوری
پدیده کم سن و سال
اجرای طنز کرمان
محمدصالح خدادادی، پسربچه 9 ساله کرمانی کوچکترین مجری کرمان و کشوراست که تندیس طلای مسابقات مجریان «صحنه ایران» را از آن خود کرده است. مدالی که بسیاری از هم سن و سالانش قادر به کسب آن نشدند.
همین بهانه ای شد تا با وی گفت و گو کنیم.
محمدجان از چه سنی وچه جوری مجری گری را شروع کردی؟
چهار سالم بود که در مراسمی به همراه چند کودک دیگر برای مسابقه ای به روی صحنه رفتم مجری صمدقربان نژاد بودند که از لطیفه و حاضر جوابیم خوشش آمد در چند جشن و همایش دیگر از من درخواست کرد که در کنارش فعالیت کنم این موضوع باعث دیده شدن من در عرصه هنر شد و بعد از آن درخواستهای بیشتری برای اجرا روی صحنه به من شد. از همان موقع در صدا و سیما فعالیت می کنم. با لبخند و همان چهره شیرینش برایمان یک لطیفه تعریف می کند.
در چه کارهایی شرکت داشته ای؟
در شبکه نسیم با آقای اشجعی، در چندین جشن و مراسم در کرمان و راور و اطراف به همراه صمد قربان نژاد، در دو فیلم نذر به همراه خانم مریم ایران یار و فیلم تمدن به کارگردانی آقای شعبانی کار کرده ام.
زمان هایی که یک اجرای سنگین داری دچار استرس می شوی؟ تا به حال شده برنامه ای را تپق بزنی یا خراب کنی؟
استرس خیلی کم دارم اما نه خداروشکر تا به حال کاری را در اجرا خراب نکرده ام. همیشه قبل از اجرا دعا می خوانم و با توکل به خدا و دعای خیر مادرم همیشه در اجرا هایم موفق بوده ام.
اجرای شخص خاصی را دوست داری یا از آن تقلید می‌کنی؟
از اجرای صمدقربان نژاد خوشم می آید، شخص خاص دیگری را نمی شناسم و از کسی تقلید نمی کنم.
به نظرت چه عواملی باعث می شود یک فرد در امر اجرا موفق شود؟ عامل اصلی موفقیت تو چیست؟
یک مجری باید مردمی باشد، مهربان و خوش اخلاق. مردم مجری شاد و خندان را دوست دارند. در عین حال از کسی که دلقک بازی در می آورد بیزارند. من خیلی تلاش می کنم این گونه باشم.
اوقات فراغت چه کار می‌کنی؟
به بازی های فکری بسیار علاقه دارم و بازی فکری در اوقات بی کاری انجام می‌دهم. گاهی هم به مادرم در فروشگاه کمک می‌کنم.
مادر با کار مجری گری ات مخالفتی ندارند؟
نگاهی به مادرش می اندازد که کنارش ایستاده به هم لبخندی می زنند و می گوید نه مادرم بسیار مرا در کارم تشویق می کند و در حقیقت حمایت‌های اوست که من به این جا رسیدم.
گفت و گو با مادر محمد صالح:
مخالفتی با اجرا و علاقه محمدصالح به مجری‌گری ندارید؟
اصلا مخلفتی ندارم، بلکه خیلی دوست دارم محمدصالح در راستای علاقه و استعدادش پیشرفت کند. اما من دو فرزند دیگر هم دارم یک دختر 18 ساله که دانشگاه می رود و به نسبت احتیاجات بیشتری دارد و یک پسر 13 ساله که او هم در عرصه کاراته و ورزش بسیار موفق بوده و مدال‌های زیادی آورده است که باید به آنها هم رسیدگی کنم. من به تنهایی سرپرست خانوار هستم و باید مخارج خانواده را پرداخت کنم. با همه این‌ها فرزندانم حتی محمدصالح با سن کمش در فروشگاه به من کمک می‌کند، در حالی که باید به کلاس‌های مختلف تفریحی و آموزشی برود تا بتواند بهتر پیشرفت کند و در آینده شغل مناسبی را برای خودش انتخاب کند.
آیا تا به حال ارگان دولتی کمک و یا حمایتی از محمدصالح و شما داشته اند؟
در این زمینه متاسفانه تا به امروز هیچ ارگانی هیچ گونه حمایتی از محمدصالح نداشته است.
آیا برای شرکت در مسابقه‌ی مجریان «صحنه ایران» برای سفر و اسکان از او حمایت و پشتیانی صورت گرفت؟
خیر، من محمدصالح را با هزینه شخصی برای شرکت در مسابقات بردم که همان روز مسابقه رسیدیم و محمدصالح از خستگی روی دسته صندلی خواب رفت تا زمانی که اسمش را خواندند و روی صحنه رفت با وجود همه خستگی نفر اول شد و مدال طلای مسابقه را کسب کرد.
جایزه مسابقه برای کسب رتبه اول چه بود؟
تنها یک تقدیرنامه.
درآمد محمدصالح از کار اجرا خوب و کافی هست؟
فقط کفاف مخارج فردی خودش در حد پوشاکش می شود. مدرسه محمد صالح صبح امید در زریسف است منزل ما در شهرک سیدی مسافت زیادی است. محمدصالح را صبح زود بیدار می‌کنم تا به مدرسه برسانم و بعد به سر کار می‌روم هزینه سرویس هم بسیار بالاست که من به تنهایی از عهده پرداختش برنمی‌آیم در خواستم از مسوولین استان این است که برای بچه های با استعداد پرتوانی مثل محمدصالح نقش هدایتی و حمایتی را داشته باشند. امکانات در سطح بقیه بچه ها برایشان فراهم کنند تا چنین استعدادهایی از بین نروند و یا خدای نکرده به معضلات اجتماعی آلوده نشوند.
برای خانواده های دیگر که فرزندان هم سن سال محمدصالح دارند چه پیشنهادی دارید؟
خیلی از خانواده ها می گویند فرزندان ما مثل محمدصالح باهوش و بااستعدادنیستند و از چنین توانایی هایی برخوردار نیستند. اما من اعتقاد دارم همه بچه ها دارای استعداد و توانایی بالا هستند فقط باید آنها را پیدا کرد و در جهت رشدشان هدایت نمود.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 48
  • امروز: 7
  • دیروز: 172
  • هفته: 1,005
  • ماه: 4,232
  • سال: 34,384