استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1034

استاندار کرمان: آماده استقرار بیمارستان‌های صحرایی هستیم

استاندار کرمان ضمن بیان اینکه با‌وجود افزایش ابتلای‌ کرونا همه ظرفیت‌های بیمارستان‌های استان را بالا برده‌ایم و تاکنون کمبود تجهیزات و امکانات نداشته‌ایم اعلام‌کرد: البته در این خصوص بیمارستان‌های صحرایی نظامی نیز آماده شده‌اند که در صورت نیاز استقرار خواهند‌یافت.

علی زینی‌وند در نشست ستاد مدیریت کرونا استان کرمان افزود:ارتش و سپاه پاسداران بیمارستان‌ها را به صورت معین پوشش دهند که تقسیم کار شود و در‌حالی‌که هنوز کمبودی نداشته‌ایم اما آمادگی لازم را در این بخش داشته باشیم.

او افزود:هفته گذشته با حضور دبیر قرارگاه کرونا کشور، در شورای تامین مصوب کردیم که ارتش و سپاه آمادگی برای استقرار ۲۴و ۴۸ساعته بیمارستان صحرایی را داشته باشند که هماهنگی‌ها صورت گرفته اما فعلا نیازی به استقرار آنها نداریم.

استاندار‌کرمان اظهار‌داشت:اتفاقی غیرطبیعی و غافلگیرانه در وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان نداریم و کرمان به تناسب جمعیت و گستردگی یکی از استان‌های موفق در مدیریت کرونا بوده است؛.تعداد مرگ‌و‌میر و تخت‌های بیمارستانی آن را اثبات می‌کند.

زینی‌وند تصریح‌کرد:استان کرمان طی هفته‌های گذشته در مرز یک‌هزار و ۵۰۰‌تا ۶۰۰‌بستری باقی‌مانده که تا ۴۰۰ تخت نیز هنوز ظرفیت بستری داریم اما باید افول شیوع کرونا سیستان‌و‌بلوچستان و هرمزگان در این استان رخ دهد.

موافقت با ۷۰ میلیارد تومان اعتبار

استاندار‌کرمان با بیان اینکه طرح شهید‌سلیمانی با جدیت در استان در حال انجام است افزود:۷۰میلیارد تومان از رئیس جمهوری تقاضا کردیم که با پرداخت این اعتبار موافقت شد لذا نمایندگان مجلس با رایزنی با سازمان برنامه بودجه می‌توانند با جذب آن کمک خوبی به پنج دانشگاه علوم پزشکی (کرمان،بم،رفسنجان و جیرفت)کنند.

او با بیان‌اینکه امکانات استان کرمان را تقسیم‌بندی کردیم تصریح‌کرد:‌تمامی ظرفیت‌ها باید پای کار بیایند و در‌این‌باره تکلیف کردیم برق دستگاه‌های اکسیژن‌ساز قطع نشود.

بازگشایی کدام تالارها با چه شرایطی

زینی‌وند ابراز‌داشت:فعلا به بازگشایی مکان‌های جدید اجازه نمی‌دهیم و با توجه به تصویب آزادسازی برخی از آیین‌ها جوسازی‌هایی شد؛‌این بازگشایی‌ها به این علت بود که مردم به مناطق غیر‌استاندارد می گ‌رفتند که موجب آلودگی بسیار شد و امکان کنترل خانه به خانه را نداشتیم.

او ادامه‌داد:‌با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا برخی تالارهای دارای فضای باز با حضور نماینده بهداشت و استانداری هفته گذشته در حد محدود بازگشایی شدند و تالارهای دارای مجوز بشدت تحت کنترل قرار می‌گیرند.

نماینده عالی دولت در استان کرمان با اشاره به شرایط بازگشایی این تالارها گفت:حضور ۶۰ نفر در فضای باز و جشن با رعایت مسائل اسلامی جزو تعهدات این تالارها بوده که اگر پروتکل‌ها رعایت نشود جریمه سنگین و پلمب در انتظارشان است.

او با بیان اینکه فرمانداران مسئول اجرای پروتکل‌های بهداشتی هستند و مجوز آزادی مراسم را نداده‌ایم یادآور شد: براساس آمار کاهش آمار بستری،‌مرگ‌و‌میر و سن مبتلایان به علت واکسن و مراقبت بوده است،سن بستری پایین آمده و از ۶۰سال به ۴۵رسیده که نشان دهنده اثرات واکسیناسیون است.

زینی‌وند افزود:‌از مردم تقاضا داریم از واکسن استقبال کنند که این پیک(اوج همه‌ گیری)‌را به سلامت بگذرانیم،‌ضمن اینکه گروه گ‌های شغلی اعلام شده و مردم برای شماره‌ گذاری و واکسیناسیون بدون نوبت به مراکز مراجعه نکنند.

او با بیان‌اینکه اثبات نشده که تعطیلی وضعیت شیوع کرونا را بهتر می‌کند گفت:‌وضعیت شیوع کرونا در برخی استان‌ها وحشتناک است و درهم تنیدگی ویروسی بین نقاط مختلف کشور اتفاق می‌افتد.

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز خواستار تخصیص اعتبارات، تجهیزات و امکانات برای مجموعه بهداشت و درمان استان شد.

او افزود:ضروری است وزارت بهداشت برخی مشاغل پرخطر را در ردیف اولویت تزریق واکسیناسیون قرار دهد تا از شیوع بیشتر ‌این بیماری در استان کرمان جلوگیری شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 12
  • امروز: 134
  • دیروز: 146
  • هفته: 1,173
  • ماه: 4,770
  • سال: 37,766