وزارت بازرگانی نمی تواند ترمز گرانی را بکشد

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1325

وزارت بازرگانی نمی تواند ترمز گرانی را بکشد

عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: اینکه گفته می‌شود دلیل افزایش قیمت‌ها و تلاطم‌های قیمتی کالاهای مختلف به دلیل عدم وجود وزارت بازرگانی است، حرف درستی نیست. محمود نجفی‌عرب در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در مورد احیای وزارت بازرگانی اظهار کرد: تقریباً تمام اعضای اتاق بازرگانی تهران با تشکیل وزارت بازرگانی مخالفت هستند چراکه هرچه تشکیلات اداری عریض و طویل می‌شوند، شرایط سهل‌تر و بهتر نخواهد شد.

عضو اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: تشکیل وزارت بازرگانی در شرایط فعلی نیز نمی‌تواند راهی برای بهتر شدن شرایط باشد؛ اینکه گفته می‌شود دلیل افزایش قیمت‌ها و تلاطم‌های قیمتی کالاهای مختلف به دلیل عدم وجود وزارت بازرگانی است، حرف درستی نیست.

نجفی‌عرب بیان کرد: برای تصمیم‌گیری در تشکیل وزارت بازرگانی باید کار کارشناسی جدی صورت گیرد متأسفانه در بخشی از تصمیم‌گیری‌هایمان به کار کارشناسی توجه نمی‌کنیم اما در این مورد باید به صورت جدی بررسی‌های لازم انجام شود.

وی به حرکت یکپارچه تولید و توزیع کالا اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال در حال حاضر مسئولیت تولید شیر خام بر عهده وزارت جهاد کشاورزی و مسئولیت تولید فراورده‌های لبنی بر عهده وزارت صمت است که ناهماهنگی‌های بسیار زیادی در بین این دو وزارت‌خانه است، حالا تشکیل وزارت بازرگانی در این میان نیز مشکل آفرین‌تر خواهد شد. متأسفانه از این دست مسائل در قوانین و سیستم اداری کشور زیاد دیده می‌شود که در اجرا مشکلاتی را ایجاد می‌کند. عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به تأثیر تشکیل وزارت بازرگانی در برنامه‌های توسعه تولید، گفت: حمایت از تولید اقدام بسیار مهمی است که باید حتماً انجام شود و ما در کشور باید نیازهای داخلی کشور را که صرفه اقتصادی دارد حتماً تولید کنیم، باید تلاش کنیم تراز بازرگانی را مثبت کنیم و در تولید به خودکفایی برسیم. وی اضافه کرد: در حال حاضر خوشبختانه نگاه نظام حاکم بر مدیریت کشور معطوف به حمایت از تولید است و در این همین زمینه گام برمی‌دارد، بنابراین تشکیل وزارت بازرگانی تأثیر زیادی در برهم زدن برنامه‌های توسعه تولید نخواهد داشت اما اگر در وزارت صمت برنامه ریزی‌هایی در جهت توسعه تولید انجام شود، شاهد اصلاحات زیادی خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : [wpstatistics stat=usersonline format=english time=today]
  • امروز: [wpstatistics stat=visits format=english time=today]
  • دیروز: [wpstatistics stat=visits format=english time=yesterday]
  • هفته: [wpstatistics stat=visits format=english time=week]
  • ماه: [wpstatistics stat=visits format=english time=month]
  • سال: [wpstatistics stat=visits format=english time=year]