تعرفه ۱۰۰درصدی صادرات پیاز برداشته شد

منتشر شده در صفحه صفحه نخست | شماره 1629

تعرفه ۱۰۰درصدی صادرات پیاز برداشته شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان با اشاره به نزدیک‌شدن به پیک برداشت پیاز در این منطقه گفت: تعرفه ۱۰۰درصدی صادرات پیاز برداشته شده است.
احمد احمدپور با اشاره به مشکلاتی که برای برخی از محصولات کشاورزی جنوب استان کرمان در یک ماه گذشته ایجاد شده بود، اظهار داشت: بیشتر این مشکلات در حوزه محصول پیاز بود.
او با یادآوری اینکه از حدود یک ماه گذشته محدودیت‌هایی برای صادرات پیاز اعمال و تعرفه ۱۰۰ درصدی برای صادرات این محصول کشاورزی گذاشته شده بود، افزود: این اقدامات صرفاً در راستای تأمین نیاز و تنظیم بازار داخل کشور اعمال شده بود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان با بیان اینکه در دی‌ماه برداشت پیاز طرح استمرار در جنوب استان کرمان آغاز می‌شود و تا بهمن‌ماه وارد پیک برداشت این محصول در جنوب استان کرمان می‌شویم، تصریح کرد: در این راستا پیگیری‌هایی برای برداشتن محدودیت‌های صادرات این محصول انجام شده است.
او با ابراز اینکه ما در سازمان جهاد کشاورزی از سویی نماینده کشاورزان و از طرف دیگر نماینده دولت هستیم، ادامه داد: مجموعه آمار دقیقی از وضعیت کشاورزی در این منطقه در بحث کشت و تولید انواع محصولات و این‌که در چه‌زمانی به پیک برداشت می‌رسیم در اختیار ماست.
احمدپور با تصریح به اینکه بر اساس این آمار پیگیری‌های لازم انجام شد، گفت: از تاریخ ۲۰ دی‌ماه وضعیت تعرفه صادراتی محصول پیاز از ۱۰۰ درصد به ۴۰ درصد کاهش یافت، البته چند روزی در حوزه کاهش این تعرفه چالشی ایجاد شده بود و گمرک نسبت به اجرای این تعرفه مقاومت و اعلام می‌کرد که طبق قانون از زمانی که نامه به دست آن‌ها می‌رسد تا زمان اجرا باید چند روزی بگذرد.
او اضافه کرد: اولویت دولت بر تأمین بازار داخل کشور است و ابتدا باید در تأمین مصرف داخل کشور به اطمینان برسد و بعد از آن صادرات مدنظر قرار می‌گیرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان ادامه داد: خوشبختانه پیک برداشت محصول پیاز ما در بهمن‌ماه است و با پیگیری‌های انجام‌شده مشکلی پیش نمی‌آید.
او راجع به مشکلی که برای صادرات محصول خیار خاردار ایجاد شده بود و گلخانه‌داران بخشی از محصول خود را امحا کرده بودند، گفت: این محصول به‌صورت کشت سفارش محور انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 49
  • امروز: 91
  • دیروز: 206
  • هفته: 1,241
  • ماه: 4,332
  • سال: 34,674