بدهی 110 میلیون تومانی کار خودش را کرد قطع برق مخابرات جیرفت به علت بدهی

منتشر شده در صفحه | شماره

بدهی 110 میلیون تومانی کار خودش را کرد
قطع برق مخابرات جیرفت به علت بدهی

بالاخره اداره برق شهرستان جیرفت که زیر نظر شرکت توزیع برق جنوب استان فعالیت می کند برق اداره مخابرات این شهر را قطع کرد. اتفاقی که تاکنون چندین بار می بایست رخ دهد اما هربار با پادرمیانی و ضمانت یک مسئول، اداره برق به مخابرات جیرفت مهلت می داد اما این بار دیگر ضمانتی درکار نبود. حالا دو روز است که اداره مخابرات جیرفت برق ندارد.
بدهی دو میلیاردی ادارات و مردم به مخابرات باعث شده نتوانیم پول برق را بپردازیم
رئیس اداره مخابرات شهرستان جیرفت با تایید قطع برق این اداره به «پیام ما» گفت: مخابرات جیرفت هم از مردم و ادارات بالغ بر دو میلیارد تومان طلبکار است و همین موضوع باعث شده ما نتوانیم بدهی مان را به شرکت برق بپردازیم. ماشاالله شفیعی افزود: متاسفانه مدیر برق جنوب با ما تعامل ندارد. وی در پاسخ به این پرسش که یعنی نباید به علت بدهی، برق مخابرات جیرفت قطع می شد اظهار داشت: من این را نمی گویم. بالاخره اداره برق هم حق دارد. اما ما هم حق داریم چون از مردم و ادارات طلبکاریم. وی در پایان اظهار داشت: اگر با این وضعیت قطعی برق مخابرات، خطوط ارتباطی جیرفت قطع شود ما دیگر پاسخگو نیستیم.
برای پرداخت بدهی 110 میلیون تومانی
امروز و فردا می کنند
مدیر امور برق جیرفت هم در این ارتباط به «پیام ما» گفت: مخابرات جیرفت حدود 110 میلیون تومان به ما بدهی دارد. غلامرضا میرزایی افزود: تاکنون چندین تاریخ مقرر شده که بدهی خود را بپردازند اما دائم امروز و فردا می کنند. وی تصریح کرد: قطع برق اداراتی که بدهی دارند جزو تاکیدات و دستورات وزارت نیرو است و هر اداره ای که بدهی داشته باشد شامل این قانون می شوند و برق آن اداره قطع می شود. وی در پاسخ به این سوال که چرا تاکنون برق مخابرات را قطع نکرده بودید گفت: تاکنون به دلیل ضمانت مسئولان مختلف از این کار خودداری کرده بودیم. یک بار دست به دامان فرماندار می شدند و یک بار امام جمعه. این که نمی شود. میرزایی در پایان با بیان اینکه ادارات جیرفت حدود چهار میلیارد تومان به شرکت برق بدهی دارند اظهار داشت: این بار برای قطع برق مخابرات جیرفت به فرماندار و شورای تامین هم نامه زدیم و همه در جریان هستند.
پس از چهار بار ضمانت مخابرات
دیگر ورود نمی کنم
فرماندار جیرفت هم در ارتباط با قطع برق اداره مخابرات جیرفت به «پیام ما» گفت: بدهی این اداره به شرکت برق بالا است و عدم پرداخت این بدهی بالا باعث قطع برق این اداره شده است. احمد امینی روش افزود: من تا به حال چهار بار ضامن مخابرات شده ام و ضمانت این اداره را کرده ام اما این بار دیگر ورود نمی کنم. وی در واکنش به این که مخابرات جیرفت بالغ بر دو میلیارد از ادارات و مردم طلب دارد گفت: این که دلیل نمی شود. خب آن طلب را وصول کنند تا بدهی شان به برق را بدهند. امینی روش ادامه داد: برای من اداره مخابرات و یا برق فرقی نمی کند. تا یک مرحله ای هم می توانم ورود کنم و تعاملی بین این دو اداره برقرار کنم اما دیگر نمی شود. فرماندار جیرفت با اشاره به اینکه اداره مخابرات تا زمانی که بدهی خود را می پردازد، از ژنراتوری که دارد استفاده کند افزود: به هر حال برق جیرفت هم باید هزینه های خود را تامین کند و نمی تواند چشم خود را بر طلب هایش ببندد.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :