خبر

منتشر شده در صفحه | شماره

معدن کاران نباید دغدغه‌ای جز تولید داشته باشند
نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: معدنکاران نباید دغدغه‌ای جز تولید، توسعه و پیشبرد اهداف مد نظر در این حوزه داشته باشد. به گزارش گفتارنو؛ سید مهدی طبیب‌زاده در نشست بررسی مسائل و مشکلات حوادث ناشی از کار در معادن افزود: باید دستورالعمل مشخصی برای مدیریت معادن وجود داشته باشد که همکاری بین بخش خصوصی، دولت و قوه قضائیه در استان می تواند به تدوین این دستورالعمل کمک کند. وی از حوزه معدن به عنوان بخش مهم اقتصاد استان یاد کرد و اظهار داشت: با توجه به افزایش سرمایه‌گذاری‌ها و فعالیت ها در این حوزه که به طور طبیعی منجر به افزایش حوادث در معدن نیز می شود، پیشگیری از حوادث در معادن ضروری است. طبیب زاده، با تاکید بر برنامه‌ریزی مشخص برای کاهش حوادث در معادن خاطرنشان کرد: گاهی وقوع حادثه موجب تعطیلی و یا کاهش فعالیت های یک معدن می شود و افراد، خانواده ها و حتی گاهی مردم یک شهر تحت تاثیر تبعات اجتماعی آن قرار می گیرند. نایب رئیس اتاق کرمان با بیان اینکه در برخی مواقع، بروز حوادث در معادن اجتناب ناپذیر است، ادامه داد: در این شرایط مدیریت صحیح، لازمه جلوگیری از آسیب بیشتر به مجموعه خواهد بود. وی از دادگستری کرمان به دلیل پیگیری مسایل، مشکلات و تشکیل کمیته رسیدگی به مسایل معادن استان قدردانی کرد و تشکیل کارگروه پیشگیری از حوادث ناشی از کار در معادن را با توجه به مصوبه شورای عالی معادن قانونی دانست و گفت: جلسات این کارگروه باید منظم برگزار تا به رفع دغدغه های فکری معدنکاران کمک شود. وی بیش از 70 درصد مشکلات معادن استان را مربوط به معادن زغالسنگ عنوان کرد و افزود: بایستی اولین جلسه شورای معادن با حضور مقامات قضایی در مورد ریشه‌یابی مسایل معادن زغالسنگ برگزار شود تا بتوان به دستورالعمل مشخصی برای کاهش حوادث دست یافت.

احتمال بروز موج جدیدبیماری‌های تنفسی پرندگان
کارشناس فنی و مسئول روابط عمومی دامپزشکی استان کرمان به مرغداران به منظور جلوگیری از احتمال شیوع بیماری‌های تنفسی طیور هشدار داد. به گزارش روابط عمومی دامپزشکی کرمان، جواد نگارستانی بیان کرد: اگر مرغداران مسائل بهداشتی مربوط به مدیریت مرغداری را رعایت نکنند، به دلیل وضعیت خاص آب و هوایی و ایجاد شرایط مساعد می‌توان شاهد بروز موج جدیدی از بیماری‌های تنفسی و تلفات زیاد طیور در مرغداری‌های سطح استان کرمان باشیم. نگارستانی اظهار کرد: عوامل زمینه‌ای مختلف از جمله عدم رعایت موازین امنیت زیستی مرغداری‌ها، تراکم منطقه‌ای، حضور و چرخش عوامل بیماری‌زا و سرکوب کننده سیستم ایمنی و شرایط نامطلوب سالن‌های مرغداری از بابت تهویه و گرمایشی در فصل زمستان در تشدید این بیماری‌ها مؤثر است.

استقبال از
بانوی ورزشکار زرندی
زینب گلستانی بانوی ورزشکار زرندی عضو تیم ملی فوتسال بانوان کشورمان در رده سنی بزرگسالان ، در بازگشت تیم ملی از مسابقات جام جهانی تایلند ، در راه آهن شهرستان زرند مورد استقبال مسئول اداره ورزش و جوانان شهرستان زرند، رئیس هیات فوتبال و خانواده ورزش قرار گرفت . گلستانی بانوی ورزشکار زرندی گفت: با توجه به اینکه سطح این مسابقات بالا بود در دو بازی انگلیس و دانمارک به عنوان بهترین بازیکن شناخته شدم. این موفقیت را مدیون مربیان و حمایت اداره ورزش و جوانان شهرستان زرند می‌دانم.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 1
  • امروز: 71
  • دیروز: 82
  • هفته: 778
  • ماه: 4,606
  • سال: 38,607