جای تاسف است که برخی رسانه ها سخنگوی زنجانی شده اند

منتشر شده در صفحه | شماره

جای تاسف است که برخی رسانه ها سخنگوی زنجانی شده اند
ایسنا نوشت: معاون اول رییس جمهور از اینکه برخی رسانه ها جملات قهرمانانه ای از بابک زنجانی منتشر می کنند، انتقاد کرد. اسحاق جهانگیری در نشست شورای معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی از برخی رسانه‌ها که در نحوه‌ پوشش اخبار دادگاه بابک زنجانی رسالت خود را به درستی انجام نمی‌دهند، انتقاد کرد و گفت: جای بسی تعجب و البته تأسف است که برخی از رسانه‌ها به گونه‌ای سخنان این فرد را منعکس می‌کنند که انگار سخنگوی او هستند و جملات قهرمانانه‌ای از او نقل می‌کنند.
معاون اول دولت اظهار کرد:تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند تغییر رویکرد جدی در میان مدیران و دستگاه‌های اجرایی کشور است زیرا در غیر اینصورت تغییرات عمده‌ای ایجاد نخواهد شد. وزارت اقتصاد از جایگاه بسیار مهم و تعیین کننده‌ای در اقتصاد کشور و سالم سازی جریان اداری و روان سازی برنامه‌ها برخوردار است و نقش آن در پیشبرد اهداف اقتصادی و توسعه کشور از سایر دستگاه‌ها تعیین کننده‌تر است.
وی با یادآوری اینکه هم اکنون در شرایط ویژه‌ای قرار داریم و دوران فعلی متفاوت با گذشته است، تصریح کرد: در سال‌های گذشته با تحریم‌های ظالمانه و محدودیت‌هایی در اقتصاد کشور مواجه بوده‌ایم و بیشتر تمرکز دولت بر مسائل اجرایی و غیراقتصادی بوده است. جهانگیری افزود: الان کشور وارد دوران پساتحریم شده است که این دوران برای توسعه ی کشور بسیار تعیین کننده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
در این مقطع سرنوشت ساز، علاوه بر آنکه وارد دوران پساتحریم می شویم، دو اتفاق مهم دیگر نیز پیش روی ماست که یکی ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و دیگری تدوین برنامه ی ششم توسعه است. جهانگیری توجه به دو اصل برون گرایی و درون زایی در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید به دنبال تعامل سازنده با دنیا باشیم تا بتوانیم به اهدافی نظیر توسعه‌ی صادرات و استفاده از منابع مالی بین المللی دست پیدا کنیم.
معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: اینکه دائماً تکرار کنیم که به دنبال توسعه هستیم و می خواهیم میزان صادرات را افزایش دهیم کافی نیست بلکه باید ضرورت‌ها و الزامات توسعه را مهیا سازیم.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :