چگونه همه امكانات منچستر و شمال غرب انگليس را براى كمك به زلزله زدگان بم بسيج كرديم !؟

منتشر شده در صفحه | شماره

چگونه همه امكانات منچستر و شمال غرب انگليس را براى كمك به زلزله زدگان بم بسيج كرديم !؟
خبر و فاجعه بسيار دردناك‌تر و عميق تر از آن بود كه تصور مى‌شد. اولين نگرانى ما بچه هاى مظلومى بودند كه در خوابگاه ايتام بم همگى در زير خروارها خاك مدفون شده بودند.
با فرود هلى كوپتر اورژانس هوايي مشيز و رسيدن تيم امداد ونجات به فرماندهى پهلوان كرمان عليرضا احمدى و كاراته كاهاى دلاور كرمان خبر دردناك فوت وازدست دادن ٢٣ گل نونهال آرام وقرارمان رابريد. آماده حركت براى كمك به مسئولين وقت استان مى شدم كه برادرم با تاسف گفت پيشنهاد كمك ما توسط يكى ازدوستان مسئول رد شده است!!!؟؟
همه تلاش خود را براى اطلاع رسانى و جذب كمك هاى مردمى ايرانيان مقيم انگليس بكار گرفتيم، مركز اسلامى منچستر امام جماعت و هيات امناء و برادران و خواهران انجمن اسلامى دانشجويان و بخصوص كرمانى هاى مقيم همه توان خود رابه صحنه آوردند. ابتدا و به سرعت امكانات اطلاع رسانى را بررسى و متوجه شدم يك ايرانى با ذوق راديويي داردكه روزى دو ساعت برنامه پخش مى كند. قرار شد يكى ازكرمانيان خير مقيم منچستر كار اطلاع رسانى از اين راديو و شبكه هاى محلى انگليس را انجام دهد. به اتفاق وى به ايستگاه راديويي كه در خانه صاحب آن بود!! رفتيم و در برنامه اى زنده كه ابتدا قرار نبود من صحبت كنم ولى در عملى انجام شده من هم صحبت كردم، ابعاد فاجعه را براى ايرانيان مقيم انگليس و سراسر دنيا تشريح و از بم و كرمان غم زده گفتيم. حضور و همراهى ايرانيان بى نظير بود. ايرانيان مقيم خارج از كشور سرمايه هايي عظيم وگنجى بى پايان در حمايت از كشورشان در سراسر جهان هستند. اوج همدلى و همزبانى آنان را در فاجعه بم ديديم، اميد كه همدلى وهمزبانى ايرانيان اين بار در پيروزى هاى بزرگ پيش روتجلى مجدد يابد. انشاءالله.
١٣ اذرماه سال ياس ١٣٩٤

باند خانوادگی سرقت در اروزئیه متلاشی شد
فرمانده انتظامی ارزوئيه از دستگيری باند حرفه ای سه نفره خانوادگی كه به ۱۵فقره سرقت اعتراف كردند طی يک عمليات پليسی خبر داد.
سرهنگ اكبر نجفی گفت: ماموران پليس آگاهی اين شهرستان در پی يكسری كار اطلاعاتی و تحقيقات ميدانی توانستند يک باند سرقت حرفه ای متشكل از سه نفر كه دو برادر و داماد خانواده بودند را دستگير كنند. وی افزود: سارقان در بازجويی های فنی و پليسی به پانزده فقره سرقت كه ۱۰ مورد آن سرقت موتور سيكلت، چهار فقره سرقت احشام و يك مورد سرقت منزل اعتراف كردند. سرهنگ نجفي در پايان از شهروندان خواست تا ضمن افزايش همكاری با پليس و توجه به نكات پيشگيرانه اجازه دست درازی افراد سودجو به اموال شان را ندهند.

کشف 480 کيلوگرم ترياک در شهداد
پلیس کرمان موفق به کشف بیش از 480 کیلوگرم تریاک از یک دستگاه خودروی زانتیا شدند. سرهنگ علی کشاورزی جانشین فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت: ماموران بخش شهداد از توابع شهرستان کرمان حین گشت زنی در محور شهداد به سیرچ به یک دستگاه خودرو زانتیا سفید رنگ مشکوک و دستور توقف آن را صادر کردند. وی افزود راننده خودرو بدون توجه به دستور ایست ماموران اقدام به فرار کرد که پس از تعقیب و گریز ، سرنشینان خودرو ، با رها کردن وسیله نقلیه و با استفاده از تاریکی شب متواری شدند . جانشین فرمانده انتظامی شهرستان کرمان افزود در بازرسی از این خودرو 46 بسته ماده مخدر از نوع تریاک به وزن 480 کیلو و 797 گرم کشف و به همراه خودرو توقیفی به برای سیر مراحل قانونی به مقر پلیس منتقل شد و تلاش پلیس برای دستگیری عاملان قاچاق این مواد همچنان ادامه دارد.


نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «کاغذ وطن» بیشتر بدانید :

برخی از نویسندگان

برخی از مقالات

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 11
  • امروز: 11
  • دیروز: 139
  • هفته: 833
  • ماه: 4,202
  • سال: 33,583